Po premierze składanego telefonu Samsunga w 2019, spodziewamy się wzrostu popytu na elastyczne panele OLED

, Po premierze składanego telefonu Samsunga w 2019, spodziewamy się wzrostu popytu na elastyczne panele OLED

Według nowego raportu opublikowanego w poniedziałek, wraz z premierą składanego telefonu Samsunga na początku przyszłego roku, wzrośnie popyt na elastyczne panele OLED. Konkurenci będą próbować odebrać udziały w rynku Samsungowi, pionierowi w dostarczaniu producentom telefonów tej technologii. Na przykład, chiński BOE ma zamiar stać się źródłem elastycznych paneli OLED dla Apple dokładnie w tym momencie, w którym Apple ma zamiar uniezależnić się od Samsunga. LG Display ma w planach wypuścić ograniczoną ilość małych i średnich elastycznych paneli OLED w połowie przyszłego roku – a więc wcześniej niż zakładał to harmonogram.

Większość składanych smartfonów które wyjdą w przyszłym roku będzie wymagało elastycznych paneli OLED składających się do środka. Konstrukcja tych paneli jest mniej skomplikowana niż ekranów dla telefonów które się rozkładają. Wciąż jednak są pewne niepokojące kwestie; jednym pytaniem jest czy te telefony, i ich ekrany, będą w stanie sprostać trudom użytkowania gdy ich użytkownicy będą stale je składać i rozkładać. Poza tym, raport wspomina że pył mógłby być problemem, gdyby dostał się do miejsca w którym elastyczny ekran OLED się zgina.

Samsung oznajmił w zeszłym tygodniu, że zaopatrzyłby chińskich konkurentów takich jak Oppo czy Xiaomi w takie ekrany. Podobno dostali już oni próbki tych elastycznych ekranów. Samsung twierdzi, że zrobił to w celu rozszerzenia środowiska składanych telefonów, pozwalając konsumentom czuć się komfortowo posiadając takie urządzenie. Spodziewa się że firma sprzeda milion elastycznych ekranów OLED w przyszłym roku, i aż 5 milionów do 2020.

Źródło: www.phonearena.com