Xiaomi i Oppo podobno również pracują nad własnymi składanymi smartfonami

, Xiaomi i Oppo podobno również pracują nad własnymi składanymi smartfonami

Xiaomi Mi Mix 2

Według dostępnych informacji, Huawei pracuje nad wypuszczeniem pierwszego składanego smartfonu na świecie, planując pionierską premierę na początek przyszłego roku. Następnie ma się pojawić oferta Samsunga – obecnie nazywana Galaxy F. Jeśli jednak dawać wiarę nowym pogłoskom, składanych urządzeń może pojawić się więcej.

W tym momencie nie jest jasne, jakiego harmonogramu premier należy się spodziewać w przyszłym roku, ale Xiaomi podobno zaczął prace nad własnym designem składanego smartfonu i już pracuje z dostawcami. W przeciwieństwie do wariantów Huawei i Samsung – których urządzenia miałyby się składać do środka – telefon Xiaomi składałby się na zewnątrz, będąc tym samym bardziej kompaktowym, potencjalnie bardziej rozszerzając swój wyświetlacz. Również nie wiadomo w jakim przedziale cenowym znajdzie się smartfon chińskiej firmy. Podczas gdy produkt Samsunga mógłby kosztować prawie 2,000$, Xiaomi trzyma się maksymalnej marży zysku na poziomie 5%, co sugeruje że ich urządzenie mogłoby być tańsze niż produkty rywali.

Oprócz Xiaomi, według doniesień inny chiński producent planuje produkcję własnego składanego smartfonu – Oppo – natomiast nie zostały podane dokładne daty. Obecnie nie ma też informacji na temat jego designu, choć pewne niedawne patenty wskazują, co może być w planach. Na zakończenie warto dodać, że cena prawdopodobnie będzie plasować się na poziomie tej Samsunga.

Wygląda na to, że 2019 będzie rokiem składanych smartfonów, i co najmniej cztery olbrzymie firmy pracują nad takim produktem. Ale jeśli kierować się złożonymi patentami, ta liczba mogłaby wzrosnąć do sześciu – o Motorolę i LG. W każdym razie, biorąc pod uwagę to jak nowa będzie to technologia w dniu premiery, każdy smartfon raczej będzie dostępny tylko w limitowanej ilości.

źródło: www.phonearena.com