Xiaomi Mi 8 Explorer wyprzedał się w ciągu kilku sekund od premiery w Chinach

, Xiaomi Mi 8 Explorer wyprzedał się w ciągu kilku sekund od premiery w Chinach

Prestiżowy Xiaomi Mi 8 Explorer Edition jest z tyłu przezroczysty, co pozwala na oglądanie jego “płyty głównej” (zdjęcie u góry). Na pytania producent odpowiedział, że płyta jest prawdziwa, a nie jedynie strategicznie umiejscowioną naklejką aby zmylić obserwatora. Ale Xiaomi zadano złe pytanie – mimo że płyta jest prawdziwa, nie jest ona wykorzystywana do obsługi telefonu. To, co widać przez transparentną obudowę to druga płyta, która nie jest podłączona do niczego, nie spełnia żadnej funkcji, i ma jedynie walory estetyczne. Xiaomi ewidentnie bardzo się wysiliło aby zamydlić oczy konsumentom.

Mi 8 Explorer Edition miało dziś swoją premierę w Chinach w trybie wyprzedaży na Xiaomi Mall. Telefon wyprzedał się w kilka sekund – i wróci do sprzedaży w piątek, 3 sierpnia, w cenie 3,699 Yuan (ekwiwalent 543 dolarów). To bardzo dobra cena za telefon o specyfikacji Mi 8 Explorer Edition.

Telefon jest wyposażony w 6,21-calowy ekran AMOLED o rozdzielczości 1080 x 2248 i aspect ratio 18.7:9. Pod obudową znajdziemy Snapdragon 845 Mobile Platform, o ośmiordzeniowym procesorze i karcie graficznej Adreno 630. Telefon szczyci się też 8GB RAM-u i 128 GB pamięci wewnętrznej. Tył telefonu zdobi podwójny aparat (12 MP + 12 MP) z optyczną stabilizacją obrazu. Przedni aparat (20 MP) do robienia selfie zawiera tryb portretowy. Całość zasila bateria 3000 mAh, a system Android 8.1 Oreo jest preinstalowany. Użytkownicy mogą odblokować telefon zarówno korzystając z czytnika linii papilarnych lub systemu rozpoznawania twarzy 3D.

Dla tych zainteresowanych modelem, niestety jedyne co możemy powiedzieć to że nadal czekamy na jego debiut na innych rynkach.

źródło: www.phonearena.com