Rozpoczęły się testy Moto G5 Plus z Androidem 8.1 Oreo, finalna wersja już wkrótce

, Rozpoczęły się testy Moto G5 Plus z Androidem 8.1 Oreo, finalna wersja już wkrótce

Motorola już potwierdziła, że Moto G5 Plus dostanie Android Oreo, ale nie zakomunikowała dokładnie kiedy. Definitywnie nie dzisiaj, ani w tym tygodniu, ale dobrą wiadomością jest to że rozpoczęły się już testy aktualizacji i wkrótce będzie dostępna dla wszystkich.

, Rozpoczęły się testy Moto G5 Plus z Androidem 8.1 Oreo, finalna wersja już wkrótce

Testowa wersja Androida 8.1 Oreo obecnie jest udostępniana właścicielom Moto G5 Plus w Brazylii, ale jeśli nie zgłosiło się wcześniej do testów, nie otrzyma się wersji beta. Plik 1GB jest również udostępniany małej grupie wyselekcjonowanych użytkowników Moto G5 Plus, do celów testowych.

Mimo że nie jest jasne kiedy aktualizacja trafi na urządzenia Moto G5 Plus w innych krajach, udostępniono oficjalną listę zmian i usprawnień.

Jak twierdzi Motorola, Android 8.1 Oreo niesie ze sobą “wiele usprawnień, włącznie z nowymi funkcjami wielozadaniowości, bardziej efektywne ustawienia powiadomień, ulepszony zapis danych i funkcje baterii, nowy interfejs menu zasilania i usprawnienia Bluetooth”.

Nawet jeśli lista zmian wspomina że aktualizacja dodaje czerwcową łatkę bezpieczeństwa, użytkownicy Moto G5 Plus w Brazylii dostaną nowszą, lipcową aktualizację bezpieczeństwa. Chociaż jeśli finalna wersja będzie udostępniona w przyszłym miesiącu, istnieje duże prawdopodobieństwo że Motorola dorzuci jeszcze nowszą poprawkę.

źródło: www.phonearena.com