Seria Galaxy A (2019) ma korzystać z potrójnego aparatu i innej flagowej technologii

, Seria Galaxy A (2019) ma korzystać z potrójnego aparatu i innej flagowej technologii

Samsung Galaxy A8 (2018)

Ostatnimi czasy, Samsung zmagał się z twardą konkurencją ze strony chińskich producentów takich jak Huawei czy Xiaomi w niskim i średnim segmencie cenowym. Z tego powodu, według nowego raportu Samsung ma duże plany dla swojej przyszłorocznej serii Galaxy A, która prawdopodobnie zaadoptuje wiele funkcji premium przed flagowymi smartfonami marki.

Będące usprawnieniami tegorocznych produktów, niektóre przyszłoroczne urządzenia Galaxy A podobno będą wyposażone w potrójny tylni aparat, tak jak prawdopodobnie flagowy Galaxy S10+, chociaż ich umiejscowienie nie będzie identyczne. Zamiast używać głównej matrycy wraz z teleobiektywem i szerokokątnym obiektywem, spodziewa się że urządzenia Samsung Galaxy A będą korzystać zarówno z głównej, jak i drugorzędnej matrycy, co zwiększy jakość efektu bokeh. Do tego dodany będzie szerokokątny obiektyw, tak jak we flagowym modelu. Jednakże, ze względu na niższą cenę serii Samsung Galaxy A, jakość zdjęć z aparatu nie będzie taka jak te z modeli Galaxy S10.

Dzisiejszy raport, poza informacji o aparacie, również potwierdza ostatnie doniesienia że Samsung zadebiutuje nową technologią skanera linii papilarnych przez wyświetlacz w swojej ofercie dla środkowego segmentu cenowego przed premierą Galaxy S10. Jednak, mając na celu cięcie kosztów, będą one wyposażone w sensory optyczne – a nie naddźwiękowe, tak jak w produktach flagowych.

Jeśli Samsung dalej będzie podążał za swoim normalnym harmonogramem premier, następców Galaxy A8 i A8+ (2018) można się spodziewać pod koniec grudnia – a biorąc pod uwagę że są to najdroższe modele w ofercie, jest dość prawdopodobne że wyjdą na rynek z tą nową technologią. Nie jest jednak jeszcze jasne, jak Samsung je nazwie – podobno aktualizacja brandingu jest w planach firmy.

źródło: www.phonearena.com