Wyciekły zdjęcia nowego flagowca Sony Xperia i wygląda on wspaniale

, Wyciekły zdjęcia nowego flagowca Sony Xperia i wygląda on wspaniale

, Wyciekły zdjęcia nowego flagowca Sony Xperia i wygląda on wspaniale

W zeszłym roku Sony uciekł się w swojej Xperii 1 do zupełnie nowego języka projektowania, aby wyróżnić się z tłumu. Teraz, gdy flagowiec zbliża się do swojej pierwszej rocznicy, nowe wycieki sugerują, że japońska firma przygotowuje się do wprowadzenia raczej elegancko wyglądającego następcy, który może nazywać się Xperia 1.1 lub Xperia 5 Plus.

Sony Xperia – Bez kontrowersyjnego wycięcia, ale za to z przednimi głośnikami i większą liczbą aparatów

Opierając się na wyglądzie oryginału, ten nadchodzący telefon ma mieć nieco większy 6,6-calowy wyświetlacz OLED o proporcjach ekranu 21:9. Wszystko to w połączeniu z praktycznie niewykrywalnym obramowaniem bocznym oraz jednolitym przodem i dołem obudowy, które tym razem znacznie się zmniejszyły.

Obramowanie to zawiera wewnątrz parę przednich głośników stereo, czyli rozwiązanie, do którego Sony nie sięgał od czasów Xperii XZ3. Na przodzie telefonu znajduje się również pojedynczy aparat do zdjęć selfie o rozdzielczości 8 megapikseli, idący w parze z ulepszoną konfiguracją tylnego aparatu umieszczonego dla odmiany w lewym górnym rogu.

Jak wskazują dzisiejsze wycieki, Sony dołączył dodatkowy główny aparat z tyłu Xperii 1.1 (lub Xperii 5 Plus) i połączył go z ultra-szerokokątnym obiektywem oraz teleobiektywem. Aby zapewnić swojemu nowemu modelowi względną konkurencyjność, Sony dodał czujnik o nazwie Time of Flight, który powinien poprawić jakość zdjęć robionych w trybie portretowym.

, Wyciekły zdjęcia nowego flagowca Sony Xperia i wygląda on wspaniale

Dla tych, którzy zastanawiają się, jak te zmiany wpływają na fizyczny rozmiar telefonu, sugerowane wymiary zdają się wskazywać, że Xperia 1.1 (168,2 x 71,6 x 8,1 mm) nie będzie znacznie większa niż zeszłoroczna Xperia 1 (167 x 72 x 8,2 mm). Jeśli tak, powinna być nieco bardziej wygodna do trzymania w dłoni za sprawą lekko zmniejszonej szerokości.

Gniazdo słuchawkowe wraca po dwóch latach w nowej Xperii 

Zaktualizowany flagowy projekt Sony uzupełnia obramowanie mające być wykonane z aluminium, a w nim zwykły port USB-C na dole i przycisk zasilania po prawej stronie.

Oprócz tego japońska marka ma zamiar uwzględnić w projekcie dedykowany przycisk migawki i boczny skaner linii papilarnych. W ciągu ostatniego roku większość innych marek smartfonów przeszła na nowoczesne ekranowe czytniki linii papilarnych, pomimo zauważalnego zmniejszenia dokładności takiego rozwiązania. Sony nadal wydaje się stawiać jakość ponad nowoczesność w nadchodzącej Xperii 1.1.

, Wyciekły zdjęcia nowego flagowca Sony Xperia i wygląda on wspaniale

Dopełnieniem fizycznej prezencji telefonu jest gniazdo słuchawkowe 3,5 mm umieszczone na górze smartfonu. Sony stał się jedną z pierwszych marek głównego nurtu, która porzuciła port w 2018 roku wraz z wydaniem Xperii XZ2, ale po długo trwającym oburzeniu po stronie fanów wydaje się, że Sony zmienia strategię i powraca do tradycji.

Sony Xperia 1.1 (Xperia 5 Plus): ogłoszenie, data premiery, specyfikacje

Sony ma zadebiutować swoją Xperię 1.1 lub Xperię 5 Plus podczas barcelońskich targów MWC 2020 pod koniec lutego, zaledwie kilka tygodni po tym, jak Samsung ogłosi nadchodzącą serię Galaxy S20. Jeśli jednak historia jest jakimkolwiek wyznacznikiem biegu wydarzeń, dostawy telefonu nie ruszą wcześniej niż pod koniec maja lub na początku czerwca, dając tym samym rywalom szansę na dalszy rozwój swoich własnych modeli.

, Wyciekły zdjęcia nowego flagowca Sony Xperia i wygląda on wspaniale

Jeśli natomiast chodzi o specyfikacje wewnętrzne, procesor Snapdragon 865 Qualcomm będzie prawdopodobnie tym, który zasili nowy smartfon Xperia, co oznacza, że obsługa sieci 5G będzie tu dostępna w standardzie. Wszystko to powinno iść w parze ze spersonalizowanym przez Sony systemem operacyjnym Android 10 i co najmniej 8 GB pamięci RAM z 128 GB rozszerzalnej pamięci wewnętrznej.

 

 

Źródło: phonearena.com