Coolpad odsłania podczas targów CES 2020 bardzo przystępny cenowo telefon 5G

, Coolpad odsłania podczas targów CES 2020 bardzo przystępny cenowo telefon 5G

, Coolpad odsłania podczas targów CES 2020 bardzo przystępny cenowo telefon 5GNajnowsze produkty Coolpad w dalszym ciągu skupiają się na „zaniedbanych” rynkach.

Co musimy wiedzieć o Coolpad?

  • Coolpad zapowiedział niedrogi smartfon 5G oraz następcę dla swojego dobrze przyjętego smartwatcha przyjaznemu dzieciom.
  • Smartfon o nazwie Legacy 5G zostanie wypuszczony jeszcze w tym roku, a jego sugerowana cena detaliczna została ustalona na poziomie 359 USD.
  • W kwietniu tego roku do sprzedaży trafi również Smartwatch Dyno 2 w cenie 190 USD.

Na targach CES 2020 wiele się dzieje, a jedną z tych rzeczy było w tym roku to, jak Coolpad odsłonił przed światem swój pierwszy telefon 5G o nazwie Coolpad Legacy 5G.

Smartfon został wyceniony na 359 USD i wszystko wskazuje na to, że będzie on miał naprawdę przyzwoitą specyfikację jak na swoją kategorię cenową.

Czekać tu na nas będzie duży 6,53-calowy wyświetlacz FHD zasilany dodatkowo technologią HDR Pixelwork. Pojemność baterii to 4000 mAh, a podwójny tylny aparat wyposażony będzie w obiektywy o rozdzielczości odpowiednio 48 megapikseli i 8 megapikseli. Przedni aparat do robienia zdjęć selfie pozwoli nam na jakość 16 megapikseli. Model ten ma również obsługiwać łączność Bluetooth 5.0 z funkcją przesyłania strumieniowego na wiele urządzeń (z ang. multi-device streaming) Tempow.

Coolpad – Data premiery

Brzmi ciekawie? Pozostaje tylko uzbroić się w cierpliwość, ponieważ Coolpad wstrzymał się z określeniem dokładnej premiery swojego telefonu do drugiego kwartału 2020 roku, co oznacza, że może to być równie dobrze kwiecień co koniec czerwca (a do tego istnieje większe prawdopodobieństwo, że to drugie).

W międzyczasie możliwe, że dowiemy się o innych, jeszcze bardziej przystępnych cenowo smartfonach 5G. MediaTek wcześniej zaprezentował układy 5G dla mniej kosztownych urządzeń z flagowymi specyfikacjami. 5G to w końcu ważna nowa technologia, więc im więcej telefonów korzysta z niej we wszystkich przedziałach cenowych, tym lepiej dla wszystkich.

Coolpad zaprezentował także następcę swojego smartwatcha Coolpad Dyno, jakim jest Dyno 2. Jest to smartwatch skierowany do dzieci i zapewnia łączność 4G LTE dla tekstów i muzyki, nie będąc tak drogim urządzeniem jak telefon. To świetna rekomendacja dla rodziców, którzy chcą wprowadzić swoje dzieci w nasz hiper wirtualny świat. Pierwszy smartwatch Dyno ukazał się w 2019 roku i wywarł na nas imponujące wrażenie, stanowiąc idealny produkt dla wszystkich tych, którzy chcieli wstrzymać się z dawaniem swojemu dziecka smartfona, ale jednocześnie nie chcieli odcinać go zupełnie od dobrodziejstw dzisiejszego świata.

Dyno 2 oferuje wiele takich samych funkcji co swój poprzednik, tyle że z ulepszonym procesorem, który wydłuża żywotność baterii, a także z nową nową platformą aplikacji i wieloma innymi dodatkami. Produkt trafi do sklepów w kwietniu tego roku i będzie go można dostać za 190 USD.

 

 

Źródło: androidcentral.com