Galaxy S10 będzie się szczycił najbardziej zaawansowanym czytnikiem linii papilarnych wewnątrz ekranu

, Galaxy S10 będzie się szczycił najbardziej zaawansowanym czytnikiem linii papilarnych wewnątrz ekranu

Istnieją optyczne skanery linii papilarnych, które można zmieścić pod ekranem “bezramkowego” telefonu, jak również lepsze, naddźwiękowe. Galaxy S10 ostatecznie będzie korzystał z drugiego typu – i to ich trzeciej generacji – która nigdy jeszcze nie została użyta w smartfonach, jak donoszą koreańskie media.

Trzeciej generacji czytnik Qualcomm podobno będzie istotnym atutem nadchodzącego Galaxy S10 od Samsunga, jako że po raz pierwszy będzie zawarty w smartfonie z tak wysokiej półki w tak masowych ilościach.

Oczywiście, są już dostępne na rynku telefony z czytnikami wewnątrz ekranu, tak jak niedawny Vivo NEX z wyskakującym aparatem do selfie, ale wyposażony jest on w optyczny czytnik chińskiej firmy Gudix. Samsung również swoją serię A – średniego segmentu – wyposaży w czytniki Gudix, zachowując te produkcji Qualcomm, z najwyższej półki, dla S10.

Czytnik drugiej generacji Qualcomm działa prawidłowo przez szkło o grubości aż do 800 mikronów – w porównaniu do 300 mikronów na które pozwalała pierwsza. Jak tylko Mate 20 Pro trafi na rynek, będziemy w stanie sprawdzić możliwości tego czytnika, jako że Huawei podobno podpisał ekskluzywną umowę z firmą na ten właśnie czytnik. Jakie będą specyfikacje trzeciej generacji pozostaje jednak zagadką aż do pojawienia się Galaxy S10 na sklepowych półkach.

Według niektórych analityków, Samsung wybierał między trzema rozwiązaniami – przedstawionymi poniżej – oferowanymi przez różne firmy. Możliwe że wybrano naddźwiękową technologię Qualcomm gdyż działa ona nawet w wypadku ekranów 1.2mm OLED, wspiera rozpoznawanie gestów nawigacyjnych, może obudzić i odblokować urządzenie pod wodą, a nawet wykryć puls przy swojej technologii biometrycznej identyfikacji. Jak pokazuje tabela poniżej, wynalazek Qualcomm działa przez grubsze warstwy, więc jakość ekranu i jego wydajność najprawdopodobniej pozostanie nienaruszona w porównaniu do innych rozwiązań czytników wewnątrz ekranu.

, Galaxy S10 będzie się szczycił najbardziej zaawansowanym czytnikiem linii papilarnych wewnątrz ekranu

Źródło: www.phonearena.com