Trwają prace nad flagowcem HTC wyposażonym w Snapdragon 855 i wsparciem 5G

, Trwają prace nad flagowcem HTC wyposażonym w Snapdragon 855 i wsparciem 5G

HTC U11+

W 2011, po premierze HTC Sensation i Sensation XL, HTC osiągnęło swój szczyt. Od tego czasu, miesięczne, kwartalne i roczne wyniki sprzedaży w zasadzie stale spadały – wcześniej w tym tygodniu, firma ogłosiła 53% roczny spadek od sierpnia. Mimo wątpliwości na temat długofalowej rentowności marki, jeden z kierowników designu RF w HTC, Kevin Duo, ujawnił przez swój profil na LinkedIn że firma nadal prze do przodu.

Po wykorzystaniu Snapdragona 845 wcześniej w tym roku, wygląda na to że tajwański producent pracuje nad uzyskaniem nadchodzącego procesora Snapdragon 855 od Qualcomm. W przeciwieństwie do poprzednika, procesor będzie zbudowany korzystając z nowego procesu 7nm, co powinno pozwolić na duży wzrost wydajności. Co więcej, unowocześniony proces produkcji zrówna procesor z nadchodzącym A12 od Apple jak również Kirin 980 Huaweia.

Domyślnie, i ze względu na ograniczoną dostępność sieci 5G w 2019, Snapdragon 855 będzie szedł w parze z modemem Snapdragon X24 który wspiera sieci 4G LTE, co zredukuje koszty produkcji urządzeń. Profil Duo ujawnia jednak że wygląda na to, że HTC jest zainteresowane lepszym modemem – Snapdragon X50. W przeciwieństwie do domyślnej opcji, ten modem wspiera sieci 5G i będzie udostępniony jako opcja dla producentów. Jeśli firma więc zdecyduje się go użyć, najnowszy flagowiec HTC całkowicie wspierałby sieci nowej generacji, w przeciwieństwie do na przykład Samsunga Galaxy S10.

Jest zatem jasne że HTC nie planuje opuszczenia rynku smartfonów w najbliższym okresie. Możemy więc spodziewać się kilku kolejnych flagowców – ale wraz ze spadkami marży zysku w niskim i średnim segmencie kosztowym, nie byłoby niespodzianką gdyby HTC zdecydował się skupić jedynie na rynku flagowców – co by przynajmniej zagwarantowało wyższą marżę zysku.

Źródło: www.phonearena.com