ZTE planuje wypuścić jeden lub więcej telefonów w USA przed końcem roku

, ZTE planuje wypuścić jeden lub więcej telefonów w USA przed końcem roku

Stwierdzić że to był ciężki rok dla ZTE byłoby drobnym niedopowiedzeniem. Przez tygodnie nie mieli dostępu do fragmentu łańcucha dostaw w USA przez działania Departamentu Handlu, i dopiero w połowie lipca wszystko wróciło do normy dla tego chińskiego producenta. Firma jest czwartym największym producentem smartfonów na amerykańskim rynku, i planuje wypuścić przynajmniej jeden nowy telefon w USA przed końcem 2018. Tak twierdzi wiceprezes marketingu produktów i strategii ZTE, Jeff Yee.

Wczoraj, firma uchyliła rąbka tajemnicy na temat ZTE Axon 9 Pro, nowego flagowca o specyfikacjach z wyższej półki. Telefon jednak nie trafi do sprzedaży w Stanach. Yee nie uściślił, czy nowy telefon na amerykański rynek będzie z niższego czy wyższego segmentu. Wspomniał jednak że nie będą sprzedawać telefonów za pośrednictwem amerykańskich operatorów – przynajmniej na razie.

Odnosząc się do innego istotnego aspektu prezencji ZTE w Stanach, Yee zdementował plotki że firma korzysta z telefonów aby szpiegować amerykańskie firmy. W 2012, Kongres stwierdził że ZTE i Huawei są zagrożeniem dla bezpieczeństwa narodowego, co w maju powtórzył senator dla stanu Maryland Chris Van Hollen. W zeszłym miesiącu, prezydent Trump podpisał prawo uniemożliwiające rządowi i jego pracownikom używania telefonów, routerów, urządzeń sieciowych i innych wyprodukowanych przez ZTE, Huawei i innych chińskich producentów. Yee twierdzi, że urządzenia ZTE nie wysyłają danych do Chin.

ZTE też oznajmiło największy spadek w pierwszej połowie roku w historii firmy, w dużej mierze dzięki zablokowanemu eksportowi do USA. Firma ujawniła że przychód operacyjny 5,71 bln $ przez pierwsze sześć miesięcy, co jest 27% spadkiem w ciągu roku. Przez pierwszą połowę 2018, ZTE ogłasza że ich straty wyniosą od 1,02 bln $ do 1,32 bln. Firma spodziewa się wyjścia na czysto w obecnym kwartale.

Źródło: www.phonearena.com