Tryb Incognito testowany w aplikacji Google Maps dla tych, którzy nie chcą udostępniać swojej lokalizacji

, Tryb Incognito testowany w aplikacji Google Maps dla tych, którzy nie chcą udostępniać swojej lokalizacji

Google Chrome posiada od teraz tryb incognito, który pozwala użytkownikom prywatnie przeglądać strony internetowe. Nawet ktoś, z kim możesz współdzielić to samo urządzenie, nie będzie w stanie dowiedzieć się, że sprawdzałeś lub sprawdzałaś najnowsze wiadomości na temat smartfonu Google Pixel 4, ponieważ planujesz zamówić je w przedsprzedaży. Twoja historia przeglądania nie tylko będzie chroniona przed wścibskimi oczami, ale także wszelkie formularze, które wypełniasz podczas incognito, pozostaną prywatne.

Jak włączyć tryb Incognito w Chrome?

Aby przejść do trybu incognito w Chrome, wystarczy kliknąć w trzykropkowe menu w prawym rogu ekranu, wybrać tryb incognito, po czym nasza przeglądarka powinna przybrać ciemno-szary kolor z ikoną przedstawiają mężczyznę w kapeluszu i okularach.

, Tryb Incognito testowany w aplikacji Google Maps dla tych, którzy nie chcą udostępniać swojej lokalizacji

Wierzcie lub nie, YouTube również oferuje dla swoich użytkowników tryb incognito. Aby go aktywować, trzeba otworzyć aplikację YouTube i kliknąć w swoje zdjęcie profilowe w prawym górnym rogu ekranu, a następnie włączyć tryb incognito. Po włączeniu trybu nasz partner lub partnerka kibicująca, powiedzmy, Barcelonie nigdy nie dowie, że oglądałeś na YouTubie powtórki z ostatniej wygranej Realu Madryt.

Kiedy mężczyzna w kapeluszu i okularach pojawia się w miejscu, w którym zwykle pojawia się nasze zdjęcie profilowe, możemy być pewni, że znajdujemy się w trybie incognito.

Tryb Incognito w GoogleMaps

Aby dalej sprostać oczekiwaniom użytkowników, Google testuje teraz tryb incognito dla Map Google. Umożliwi to wyszukiwanie wskazówek dojazdu do miejsca, o którym nie chcemy, aby ktokolwiek wiedział, że je odwiedzaliśmy. Użytkownicy będący częścią grupy testowej otrzymali dziś od Google wiadomość e-mail, jak informuje portal Android Police. Jeśli jesteś jednym z tych szczęśliwców (choć czy szczęśliwców, to się jeszcze okaże), którzy byli w stanie zaktualizować wersję zapoznawczą map w wersji 10.26, otwórz aplikację i kliknij w swoje zdjęcie profilowe w prawym górnym rogu ekranu.

Następnie wybierz opcję „Włącz tryb incognito”. Zauważysz, że znacznik lokalizatora zmieni kolor z niebieskiego na ciemnoszary – oznaczać to będzie, że właśnie pomyślnie przeszedłeś lub przeszłaś w tryb, w którym nikt inny nie może śledzić twoich poczynań w ramach tej aplikacji.

Źródło: phonearena.com

Przeczytaj na stronie naszego partnera: Jak sprawdzić czy jesteśmy śledzeni?