Już 110 milionów urządzeń działa w oparciu o Windows 10

Właśnie odbywa się event Microsoftu pod tytułem ?#Windows10devices? (z ang. urządzenia z Windowsem 10). Jako pierwszy na scenie głos zabrał wiceprzewodniczący Windows and Devices Group, Terry Myerson, który nie omieszkał napomknąć, że zaledwie dziesięć tygodni po swojej premierze, nowa odsłona systemu operacyjnego Windows 10 jest zainstalowana na 110 milionach urządzeń.

, Już 110 milionów urządzeń działa w oparciu o Windows 10

Podsumowanie aktywności mówi o 650 miliardach odsłon stron internetowych za pośrednictwem nowej przeglądarki Microsoftu, Edge, oraz 120 latach zawartości gier multimedialnych streamowanych na Windows 10 z konsoli Xbox. W międzyczasie Cortana nie ma lekko i szukano u niej już ponad miliarda odpowiedzi. Sklep z aplikacjami doczekał się do tej pory 1.25 miliarda wizyt, choć przy odrobinie matematyki wynik ten niespecjalnie imponuje, gdyż przekłada się na zaledwie jedną wizytę tygodniowo dla pojedynczego urządzenia.

Entuzjastów  mediów społecznościowych z pewnością ucieszy fakt, że  Facebook planuje w kontekście Windowsa 10 stworzenie uniwersalnych aplikacji dla swoich trzech najważniejszych produktów, tj. Facebooka, Instragrama i Messengera.

 

Źródło: www.gsmarena.com/blog