Czy telewizja wspiera nasze życie towarzyskie?

, Czy telewizja wspiera nasze życie towarzyskie?

Siedemdziesiąt lat temu, 18 listopada 1951 roku, odbyła się pierwsza w Stanach Zjednoczonych transmisja telewizyjna na żywo, która objęła swoim zasięgiem całe wybrzeże. Podczas premiery programu See It Now na podzielonym ekranie pokazano jednocześnie Most Brookliński i Most Golden Gate, co w tamtych czasach było niesamowitym wyczynem technicznym. Producent tego programu, Fred W. Friendly, dyrektor CBS i wizjoner telewizyjny, dostrzegł potencjał takiego wydarzenia. Telewizja, jak powiedział, „określi, jakimi ludźmi jesteśmy”.

, Czy telewizja wspiera nasze życie towarzyskie?

Tak, jak wtedy, tak i teraz prawdą jest, że ludzie są istotami społecznymi. Telewizja zajmuje szczególne miejsce w naszym życiu, ponieważ pozwala nam nawiązywać i wzmacniać więzi międzyludzkie ponad podziałami odległości, języka i wieku. Jednak to, co się zmieniło, to skala naszych sieci społecznych i innowacje technologiczne, które pozwalają nam łączyć się nie tylko od wybrzeża do wybrzeża, ale z jednej strony globu na drugą. Innowacyjna technologia w naszych telewizorach dokonuje dziś tego, co kiedyś wydawało się niemożliwe, łącząc nas z podobnie myślącymi ludźmi na całym świecie, którzy podzielają nasze pasje i wizje tego, co mogłoby być.

Stylowe etui Spigen Mag
, Czy telewizja wspiera nasze życie towarzyskie?
Kup w sklepie 4GSM.com

Telewizory pozwalają nam tworzyć wspólne chwile nie tylko dzięki treściom, które oglądamy, ale także poprzez interakcję między sobą i coraz częściej, dzielenie się doświadczeniami, które mogą wydawać się tak realne, jak wejście przez drzwi do nowego świata. Technologia zastosowana w telewizorach umożliwia nawiązywanie takich kontaktów zarówno na ekranie, jak i poza nim.

Twórz Centrum Społeczne, gdziekolwiek jesteś

Rodziny i przyjaciele gromadzą się wokół telewizora, aby upamiętnić ważne momenty w historii, rozrywce i życiu osobistym, odkąd w 1939 roku telewizory po raz pierwszy trafiły do powszechnej sprzedaży. Niezliczone społeczności spotykają się, aby kibicować wybranej drużynie sportowej w niedzielę lub wspólnie oglądać film w piątkowe wieczory.

Te tradycje są częścią tego, co nas definiuje. I tak, jak my zmieniliśmy się jako ludzie na przestrzeni dekad, tak samo ewoluowała technologia w naszych telewizorach. Technologia zasilająca nasze telewizory jest rewolucyjna nie tylko ze względu na imponujące statystyki, ale dlatego, że łączy Cię z tym, co ważne i co kształtuje Twój świat – z informacjami, ludźmi i doświadczeniami, które czynią Cię mądrzejszym, zdrowszym i poprawiają jakość życia.

Dziś, na przykład, rodziny nie zawsze mogą być razem w jednym miejscu: zamiast tego mogą spotykać się we wspólnej chwili, pochodząc z różnych krajów, przekraczając podziały pokoleniowe i kulturowe. Dzisiejsze telewizory oferują technologię, która pozwala łączyć ludzi we wspólnych przeżyciach – bez względu na to, w jakim miejscu na świecie się znajdują.

Tworzenie społeczności opartych na pasji

Za pośrednictwem naszych telewizorów możemy znaleźć ludzi o wspólnych pasjach, gdziekolwiek i kimkolwiek są. 10,4 miliona widzów „Gry o tron” w HBO może odnaleźć się nawzajem i rozwijać swoją więź poprzez media społecznościowe, gry, czytanie, rozmowy online, wideorozmowy i wszystkie inne sposoby dzielenia się tym, co dziś kochamy. Połączenie nie kończy się po zakończeniu odcinka; dziś – i w przyszłości, gdy innowacje będą nadal kształtować nasze doświadczenia – nasze pasje rosną w siłę i pogłębiają się, ponieważ technologia w naszych telewizorach pozwala nam dzielić się wizją tego, dokąd może nas zaprowadzić ten świat. Od tworzenia muzyki ze współpracownikami z całego świata po poznanie sekretu szarlotki babci podczas wideorozmowy, a następnie podzielenie się nim ze swoimi zwolennikami – telewizory pozwalają nam przenieść nasze pasje na wyższy poziom, łącząc się z ludźmi, którzy je podzielają.

, Czy telewizja wspiera nasze życie towarzyskie?

Nowa granica relacji wspierających

Dziś, bardziej niż kiedykolwiek, ludzie łączą się nie tylko wokół telewizorów, ale i za ich pośrednictwem, a z każdym kolejnym rokiem będzie się to pogłębiać. Dla przykładu, podczas pandemii COVID-19, relacje między sportem a e-sportem uległy fundamentalnej zmianie. Granica między sportem na żywo, grami wideo i wydarzeniami z udziałem gwiazd zatarła się, tworząc coś nowego, co było bardziej partycypacyjne niż zwykłe oglądanie streamingu gry. Będzie to coraz bardziej płynna część doświadczenia telewizyjnego, ponieważ bardziej interaktywne zestawy pozwalają nam zobaczyć i usłyszeć ludzi, na których nam zależy podczas oglądania, a szybsze częstotliwości odświeżania umożliwiają to wszystko. To zacieranie się różnic między tym, co oglądamy, a tym, co robimy, nie skończy się oczywiście na sporcie – będziemy mogli otrzymywać opinie na temat naszego najnowszego filmu od kolegi z pracy i zapraszać bliskich, którzy nie mogą przyjechać do naszych domów na specjalne okazje za pośrednictwem naszych ekranów.

Telewizor czy smartfon? Jak będzie wyglądała przyszłość?

W ciągu ostatnich kilku dekad przeszliśmy długą drogę, ponieważ nowe technologie stały się powszechne, a ludzie nadal szukają nowych sposobów kontaktu poza ekranem telewizora. Obecnie wymagamy od naszych telewizorów więcej niż kiedykolwiek: widzowie chcą czegoś więcej niż tylko biernego oglądania z wczoraj, ale wymagają bardziej zaawansowanego telewizora, aby wspierać ich intensywne życie towarzyskie. Ale czy  telewizory pozostają w centrum naszego życia towarzyskiego? Czy nadążają za szybkim tempem życia i koniecznością ciągłego dostępu do informacji i mediów?

To prawda rozwój telewizji, realistyczna jakość obrazu, sterowanie bez użycia rąk, interaktywne opcje i wciągający dźwięk, może zadziwiać. Jednak to urządzenia mobilne, jak tablety i przenośne mini komputery, czyli nasze smartfony towarzyszą nam nieustannie. I można pokusić się o stwierdzenie, że to w nich słuszniej dopatrywać się przyszłości.

Prawdopodobnie telewizor nie odejdzie w niepamięć, pozostanie w przyszłości jako część naszego życia społecznego, ale nie zastąpi telefonów, z którymi spędzamy niemal 24H. Mało tego, pewnie Twój iPhone, Samsung, czy jakikolwiek inny smartfon może nie tylko zastąpić Ci TV, ale zaoferować dużo więcej funkcji.

A czy Ty uważasz, że telewizor za dekadę czy dwie zostanie zapomnianym sprzętem? Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzu.

Źródło: mediatek.com