Samsung spodziewa się kolejnego spadku sprzedaży w pierwszym kwartale 2020 roku

, Samsung spodziewa się kolejnego spadku sprzedaży w pierwszym kwartale 2020 roku

, Samsung spodziewa się kolejnego spadku sprzedaży w pierwszym kwartale 2020 roku

Oczekuje się, że zysk operacyjny Samsunga spadnie w obecnym kwartale o 34%, oznaczając wynik o 29% gorszy w porównaniu z ostatnim kwartałem ubiegłego roku.

Samsung ostrzegał już w trzecim kwartale 2019 roku, że sprzedaż smartfonów zmaleje w czwartym kwartale i tak też się stało. Wydaje się, że spowolnienie technologiczne nadal ciąży na koreańskim gigancie elektronicznym i jego zyskach. Rzecznik firmy powiedział w ubiegły wtorek, że producent spodziewa się kolejnego gwałtownego spadku zysków w najbliższym kwartale, drugiego już w ostatnich dwóch latach.

Zysk i wyniki finansowe marki Samsung

Firma oświadczyła, że ​​szacuje swój zysk operacyjny na około 7,1 bilionów wonów (w przybliżeniu 6 miliardów dolarów), co oznacza roczny spadek na poziomie 34%. Rok temu Samsung odnotował 29-procentowy spadek zysku operacyjnego.

Samsung jest najlepiej znany jako producent telefonów i telewizorów, ale sprzedaje on także więcej układów pamięci niż jakakolwiek inna firma na świecie. W 2017 roku Samsung stał się największym na świecie producentem półprzewodników pod względem przychodów, pokonując wieloletniego lidera tej branży, markę Intel.

W ostatnich miesiącach wyniki finansowe Samsunga zostały osłabione przez ciągłe problemy trapiące branżę mikroprocesorów oraz ogólne spowolnienie popytu na rynku smartfonów za sprawą rosnących cen telefonów i rzadszej wymiany urządzeń po stronie konsumentów. Samsung w dużej mierze przełamał swój smartfonowy impas w trzecim kwartale ubiegłego roku dzięki silnej sprzedaży swoich Galaxy Note 10 oraz telefonów z serii A. Wiadomym było jednak, że taki stan rzeczy pociągnie za sobą spadek dostaw smartfonów w czwartym kwartale, ponieważ flagowe produkty osiągają najwyższe słupki sprzedaży bezpośrednio po premierze.

Pomimo dość pesymistycznych prognoz na początek roku 2020, Samsung spodziewa się osiągnąć w nadchodzących dwunastu miesiącach rekordowy przychód w wysokości 59 bilionów wonów (w przybliżeniu 50,5 miliarda dolarów) – mniej więcej tyle samo co w roku poprzednim.

 

 

Źródło: www.cnet.com