W czym tkwi sekret dłuższego życia baterii w Samsungu Galaxy S11?

, W czym tkwi sekret dłuższego życia baterii w Samsungu Galaxy S11?

Wszystko wskazuje na to, że seria smartfonów Galaxy S11 będzie miała znacznie dłuższą żywotność baterii w porównaniu do swoich poprzedników z serii S10. Powodem tej spekulacji jest jednak nie tylko to, że urządzenie ma działać na wydajniejszych procesorach niż te, które mamy obecnie, ani też fakt, że Samsung wdroży wraz z nowym modelem bardziej oszczędną technologię wyświetlania OLED nowej generacji.

Bateria w Galaxy S11

Chociaż oba powyższe argumenty są prawdziwe, Galaxy S11 może mieć lepszą żywotność baterii niż S10 zwyczajnie ze względu na…jej większą pojemność. Na ten moment najnowsze doniesienia mówią o pojemności 3730 mAh dla S11e (lub jakkolwiek inaczej nazywać się będzie ta linia), czyli o 630 mAh więcej względem baterii 3100 mAh, jaką znajdziemy w modelu S10e.

Porównanie pojemności baterii Samsung Galaxy S10 i S11

Mówi się, że zwykły Galaxy S11 będzie mógł pochwalić się baterią 4300 mAh, jaką Samsung montował do tej pory w swoich Note’ach 10+, podczas gdy S11+ może mieć baterię bliską granicy 5000 mAh, podobnie jak Galaxy M30. Jaki z tego wniosek?

Zważywszy że wersje 5G tych telefonów będą wysysać masę baterii na porządku dziennym, Samsung jest zmuszony podbić stawkę w kwestii wytrzymałości. Jest to dla koreańskiego producenta o tyle bardziej istotne, że Huawei, a nawet Apple ze swoim 11 Pro Max, już dziś przeganiają flagowe modele Samsunga pod względem żywotności baterii.

Seria Galaxy S10 Seria Galaxy S11 series

(spodziewane wartości)

3100mAh (Galaxy S10e) 3730mAh (Galaxy S11e)
3400mAh (Galaxy S10) 4300mAh (Galaxy S11)
4100mAh (S10+)
4300mAh (Note 10+)
4500mAh (S10+ 5G)
5000mAh (Galaxy S11+)

Tyle że Samsung ma dość zostawania w tyle ze swoimi bateriami. Ostatni raport koreańskiego przemysłu medialnego zwraca uwagę na fakt, że lokalny producent ITM Semiconductor zaczął dostarczać Samsungowi moduły ochronne PMP dla baterii nowej generacji, które zapewne staną się częścią Galaxy S11.

 

Galaxy S11 może mieć zarówno świetny aparat, jak i długą żywotność baterii

Ten dość mało ekscytujący raport wyróżnia się tym, że poniekąd potwierdza, iż oprócz szeroko pojętej aktualizacji aparatu, seria smartfonów S11 znacząco poprawi osiągi w zakresie żywotności baterii. Technologia PMP pozwala bowiem na znacznie ściślejsze upakowanie ogniw akumulatorowych w porównaniu do tych, jakich Samsung używa w modelach Galaxy S10 i które to wciąż wymagają zewnętrznego pokrycia.

Dzięki wykorzystaniu takiego modułu w Galaxy S11 całkowity rozmiar baterii może zmniejszyć się nawet o 57%, co pozwoli na osiągnięcie znacznie większej pojemności i zwolni sporo miejsca w środku telefonu na wdrożenie innowacyjnych rozwiązań.

Możliwe, że Samsung postawi na ten drugi wariant, zwiększając pojemność baterii przy jednoczesnym zmniejszeniu jej fizycznych wymiarów, co z kolei pozwoli na da możliwość dodania kolejnych akcesoriów do aparatu.

W dzisiejszych czasach sprawność aparatu i dłuższa żywotność baterii są prawdopodobnie najważniejszymi aspektami, aby przekonać do siebie konsumentów przymierzających się do zakupu telefonu z najwyższej półki. Co ciekawe, Samsung może być w stanie dostarczyć obie te rzeczy wraz z nadejściem serii S11.

Przeczytaj także Ile kosztował Samsung Galaxy s20 w dniu premiery?

 

Źródło: phonearena.com