Xiaomi planuje wypuścić w 2020 roku ponad 10 smartfonów z funkcją łączności 5G

, Xiaomi planuje wypuścić w 2020 roku ponad 10 smartfonów z funkcją łączności 5G

Xiaomi stał się jednym z pierwszych producentów smartfonów, który wszedł na rynek 5G wraz z premierą swojego modelu Mi Mix 3 5G na początku tego roku. Od tego czasu chińska firma ogłosiła poszerzenie swojej kolekcji o dwa inne smartfony – Mi 9 Pro 5G i Mi Mix Alpha – ale dopiero od przyszłego roku Xiaomi planuje na poważnie wejść w grę 5G.

, Xiaomi planuje wypuścić w 2020 roku ponad 10 smartfonów z funkcją łączności 5G

Xiaomi Mi Mix 3

Telefony Xiaomi z 2020 roku

Przemawiając wczoraj na światowej konferencji internetowej (przytoczenie za pośrednictwem agencji Reuters) w Chinach, dyrektor generalny Xiaomi, Lei Jun, ujawnił, że firma przygotowuje obecnie więcej niż dziesięć smartfonów z obsługą funkcji łączności 5G, których spodziewana premiera będzie miała miejsce w nadchodzącym 2020 roku. Telefony te obejmą wszystkie segmenty cenowe, od najniższej półki po flagowe modele z serii premium.

Xiaomi mówi, że decyzja o tak dużym skupieniu się na smartfonach obsługujących 5G w przyszłym roku jestem spowodowana wczesnym sukcesem obecnych modeli 5G, szczególnie Mi 9 Pro 5G, które przekroczyły oczekiwania samego producenta. Firma ma zatem nadzieję, że cała gama tak wyposażonych smartfonów sprawdzi się równie dobrze, a popyt na urządzenia 5G będzie nadal wzrastał w ujęciu globalnym. Silny wzrost sprzedaży w tym segmencie nie jest jednak gwarantowany.

Konkurencja, w szczególności Samsung i Huawei, bez wątpienia wypuszczą całe portfolio urządzeń 5G w przyszłym roku, walcząc o swój udział w rynku, podczas gdy Apple ma zamiar wprowadzić pierwsze iPhone’y 5G we wrześniu. Z drugiej strony, producenci tacy jak Nokia i Sony podobno opracowują swoje pierwsze urządzenia 5G, a mówi się, że nawet stary, zapomniany HTC ma w planach swój smartfon 5G, który pojawi się w sprzedaży na początku 2020 roku.

Nie pozostaje nam nic, jak tylko ostrzyć sobie zęby i czekać na dalszy rozwój wydarzeń.

 

 

Źródło: phonearena.com