Aplikacja YouTube Music będzie fabrycznie wgrywana do urządzeń z Androidem 10 i 9

, Aplikacja YouTube Music będzie fabrycznie wgrywana do urządzeń z Androidem 10 i 9

Google ogłosił właśnie, że aplikacja YouTube Music będzie teraz odgórnie instalowana na wszystkich urządzeniach z systemem operacyjnym Android 10 i Android 9, w tym na smartfonach Pixel. W Stanach Zjednoczonych nie ma jeszcze nowych smartfonów, które byłyby na wejściu dostarczane z fabrycznie zainstalowanym systemem Android 10, ale gdy to już nastąpi, ich użytkownicy zobaczą po ich uruchomieniu ikonę aplikacji YouTube Music na ekranie głównym.

, Aplikacja YouTube Music będzie fabrycznie wgrywana do urządzeń z Androidem 10 i 9

YouTube Music systemową aplikacją w Androidzie?

Oprócz aplikacji YouTube Music, system Android 10 oferuje wiele innych nowych funkcji, takich jak sugerowane działania w ramach Smart Reply, ulepszone narzędzia Digital Wellbeing, ciemny motyw i nie tylko. Warto również wspomnieć, że Google nie nalega na fuzję YouTube Music i Google Play Music, więc jeśli wolicie tę drugą, możecie po prostu pobrać ją ze Sklepu Play, tak jak robiliście to do tej pory.

Słuchacze muzyki na urządzeniach z Androidem są teraz o kilka kroków od strumieniowego przesyłania swoich ścieżek i odkrywania nowej muzyki. Od sali siłowni, przez podróż samochodem, do miejsca pracy – wszystko jest w zasięgu ręki, w naszej tylnej kieszeni. Dzięki aplikacji YouTube Music będziemy mogli odkrywać oficjalne utwory, albumy i listy odtwarzania, teledyski, remiksy, występy na żywo, trudno dostępną muzykę i wiele więcej.

Jest to prawdopodobnie kolejny krok w kierunku zastąpienia aplikacji Google Play Music aplikacją YouTube Music, ponieważ ta druga potrzebuje większej liczby subskrybentów. A czy jest lepszy sposób na pozyskanie większej liczby klientów niż odgórne, fabryczne zainstalowanie aplikacji na wszystkich nowych urządzeniach z Androidem 10? Chyba nie ma.

 

 

Źródło: phonearena.com