Nokia najlepiej ze wszystkich wdraża aktualizacje systemowe – aż 96% jej telefonów działa w oparciu o Android Pie

Dla porównania tylko 16% telefonów LG doczekało się upgrade’u do wersji systemu operacyjnego Android Pie 😬.

, Nokia najlepiej ze wszystkich wdraża aktualizacje systemowe – aż 96% jej telefonów działa w oparciu o Android Pie

Aktualizacje w smartfonach Nokia z systemem Android Pie

Co należy wiedzieć:

  • Nokia zajmuje pierwsze miejsce wśród 10 najlepszych producentów smartfonów w zakresie aktualizacji swoich modeli
  • Począwszy od trzeciego kwartału 2018 roku, aż 96% telefonów Nokia zostało zaktualizowanych do wersji systemu operacyjnego Android Pie.
  • Pozostałe pięć najlepszych marek w tym zakresie to Samsung, Xiaomi, Huawei i Lenovo.

Nowy raport autorstwa Counterpoint Research pokazuje, że jeśli chodzi o aktualizacje dla systemu Android, fińska Nokia jest niekwestionowanym liderem. Należy jednak pamiętać, że raport ten dotyczy tylko dziesięciu czołowych producentów, których smartfony współpracują z systemem Android. Oznacza to, że marki takie jak OnePlus, Essential i Google są pomijane w rachubie, pomimo tego, że wszystkie  z nich mają bardzo dobre osiągnięcia w zakresie aktualizacji.

Android w telefonach Nokia – Statystyki

Wyniki raportu wskazują, że prawie 96% telefonów Nokia sprzedawanych począwszy od trzeciego kwartału 2018 roku korzysta z wersji systemu operacyjnego Android Pie, co plasuje firmę Nokia na pierwszym miejscu w rankingu. Resztę pierwszej piątki dopełniają odpowiednio: Samsung, Xiaomi, Huawei i Lenovo.

, Nokia najlepiej ze wszystkich wdraża aktualizacje systemowe – aż 96% jej telefonów działa w oparciu o Android Pie

Zła wiadomość dla wszystkich posiadaczy telefonów LG: producent zajmuje dopiero 8. miejsce w tym rankingu, z zawstydzająco niskim poziomem 16% telefonów LG działających w oparciu o system Android Pie.

Nokia jest nie tylko numerem jeden jeśli chodzi o aktualizację swoich telefonów, ale jest ona także producentem najszybciej wdrażającym tego typu rozwiązania w swoich modelach. Wykres w raporcie Counterpoint Research pokazuje, że Nokia wypuściła aktualizację Androida Pie szybciej niż jakakolwiek inna z dziesięciu najlepszych marek smartfonów.

Wykres plasuje także Lenovo na drugim miejscu pod względem szybkości, a Samsunga na trzeciej pozycji. Mimo to, obie marki pozostają daleko w tyle za Nokią, jeśli chodzi o liczbę telefonów, które zaktualizowano w ciągu roku od premiery systemu operacyjnego Android Pie.

, Nokia najlepiej ze wszystkich wdraża aktualizacje systemowe – aż 96% jej telefonów działa w oparciu o Android Pie

Dlaczego Nokia jest najszybsza w aktualizacji Androida?

Powody, dla których inne marki pozostają w tyle za Nokią, sprowadzają się do kilku zasadniczych kwestii – jedną z nich jest to, że inne marki mają większą ofertę urządzeń. Innym czynnikiem jest to, że marki te bardziej koncentrują się na wspieraniu flagowych modeli, często pozostawiając na pastwę losu telefony klasy średniej lub podstawowej, jeśli chodzi o aktualizacje.

Jest to jeden z obszarów, który wyróżnia Nokię, ale należy również zauważyć, że wiele modeli smartfonów Nokia jest częścią programu Android One, który gwarantuje dwa lata aktualizacji.

Aktualizacje stają się coraz ważniejsze w dzisiejszych czasach, gdzie coraz więcej z nas spędza całe swoje życie topiąc wzrok w telefonach i powierzając im poufne informacje takie jak te dotyczące naszych finansów. Ważne jest, abyśmy mieli najbardziej aktualne zabezpieczenia i nie powinno to być zarezerwowane wyłącznie dla telefonów flagowych czy nawet tych ze średniej półki. Bezpieczeństwo jest priorytetem dla wszystkich na każdym poziomie cenowym i miło jest wiedzieć, że przynajmniej Nokia robi co w jej mocy, aby oferować swoim użytkownikom najwyższej jakości oprogramowanie dla wszystkich swoich telefonów – niezależnie od ceny.

 

 

Źródło: androidcentral.com