Dlaczego noszę ze sobą dwa smartfony – iPhone’a i telefon z Androidem

, Dlaczego noszę ze sobą dwa smartfony – iPhone’a i telefon z Androidem

…czyli o tym, jak pokochać życie z dwoma telefonami.

, Dlaczego noszę ze sobą dwa smartfony – iPhone’a i telefon z Androidem

Nic dziwnego w tym, że ktoś może mieć pociąg do Androida. To mobilny system operacyjny, którego wszyscy używamy jako naszych osobistych preferencji, z powodów takich jak personalizacja, różnorodność telefonów itp.

Muszę się jednak do czegoś przyznać. Od września ubiegłego roku, oprócz telefonu z Androidem, noszę ze sobą iPhone’a XS.

W zeszłym roku zdecydowałem się na zakup XS, aby dać iOS kolejną szansę i ostatecznie polubiłem to doświadczenie bardziej, niż się spodziewałem. Prawie rok później doceniłem poszczególne zalety oferowane zarówno przez iOS’a, jak i te Androida – w rezultacie używam obecnie iPhone’a XS i smartfonu OnePlus 7 Pro jako moich codziennych kompanów.

Istnieje kilka rzeczy, które iOS robi znacznie lepiej niż Android, ale z drugiej strony Android ma zalety, z których nie przewiduję zrezygnować w najbliższym czasie.

Oto krótki przegląd niektórych rzeczy, które najbardziej zwróciły moją uwagę.

W czym iOS jest lepszy od Androida? Zalety telefonu Apple

, Dlaczego noszę ze sobą dwa smartfony – iPhone’a i telefon z Androidem

Najpierw miejmy już za sobą kontrowersyjną część tego artykułu i porozmawiajmy o zaletach iOS’a.

Wielu moich znajomych i członków rodziny korzysta z aplikacji iMessage. Choć brzmi to jak brzmi, posiadanie iPhone’a znacznie ułatwia utrzymywanie kontaktu z tymi ludźmi na czacie grupowym, wysyłanie zdjęć itp. Wielu zagorzałych użytkowników WhatsAppa czy Telegrama uważa, że iMessage to samo zło, i chociaż nie wiem, czy można by ją nazwać najlepsza platformą do przesyłania wiadomości, ciężko zaprzeczyć, że jej wierna baza użytkowników daje jej pewną przewagę – szczególnie w Stanach Zjednoczonych.

Ponadto podoba mi się pomysł posiadania w telefonie jednej aplikacji do wszystkich moich potrzeb związanych z przesyłaniem wiadomości. Aplikacja Wiadomości to jedyny sposób korzystania z iMessage, ale jeśli muszę komunikować się z moimi kontaktami reklamującymi Androida, mogę równie szybko wysłać im z niej SMS-a.

Nie wyobrażam sobie, aby Apple kiedykolwiek stworzył aplikację iMessage na Androida, ale istnieją sposoby na to, aby używać apki iMessage na telefonie z Androidem (patrz: Internet). Proces konfiguracji wymaga trochę wiedzy technicznej i dużo cierpliwości, ale daje swobodę korzystania z iMessage z dowolnego telefonu i posiadania dostępu do wszystkich naszych wiadomości.

Inna rzecz, jaka wyróżnia iPhone’a, to jego przewaga jako portfela cyfrowego.

, Dlaczego noszę ze sobą dwa smartfony – iPhone’a i telefon z Androidem

Google Pay jest naprawdę dobry do płacenia kartą w sklepach, które akceptują NFC, ale poza tym jest trochę bezużyteczny. Portfel Apple (Apple Wallet) wyróżnia się w zakresie płatności w sklepie, a jednocześnie ma najlepsze w branży wsparcie dla kart pokładowych, biletów na koncerty, programów członkowskich itp.

Dla niektórych z Was może to nic nie znaczyć, ale dla kogoś takiego jak ja, który nie nosiłby fizycznego portfela, gdyby nie moje prawo jazdy, posiadanie dobrze zaprojektowanej i obsługiwanej platformy, takiej jak Apple Wallet właśnie, jest nie lada różnicą.

Nawet w 2019 roku iOS nadal ma lepszy ekosystem aplikacji niż Android!

Wreszcie trzecią ważną rzeczą, która zmusza mnie do korzystania z iPhone’a, jest jakość aplikacji w porównaniu do ich odpowiedników z Androidem. Jest to coś, co będzie się różnić w zależności od przypadku i w zależności od używanych aplikacji, ale dla mnie wiele aplikacji, z których korzystam na co dzień, jest lepszych na iOS-ie w ten czy inny sposób.

Korzystam z aplikacji do szkolenia psów, która codziennie daje mi nową lekcję z moim pieskiem, ale z jakiegoś powodu na Androidzie te codzienne lekcje w ogóle nie istnieją. Mogę przejść przez poszczególne triki i egzaminy, ale wcześniej przygotowane plany nie istnieją. Instytucja finansowa, która ma moje konto oszczędnościowe i inwestycje, ma aplikacje na Androida i iOS o podobnej funkcjonalności, ale iOS ma znacznie bardziej przejrzysty wygląd i jest łatwiejszy w nawigacji. Moja żona i ja używamy aplikacji budżetowej o nazwie Buddy. Mamy tam narzędzia do budżetowania, których potrzebujemy, o wspaniałym wyglądzie, ale jest ona dostępna tylko na iOS, a jej autorzy nie planują w najbliższej przyszłości wejścia w świat Androida.

Raz jeszcze, ostatecznie rzecz sprowadza się do aplikacji, których używamy, ale nawet ta garstka, która oferuje lepsze wrażenia na iOS lub nie ma jeszcze wersji Androida, jest dla mnie sporą atrakcją i punktem na korzyścią mojego XS’a.

W czym Android jest lepszy od iOS’a?

, Dlaczego noszę ze sobą dwa smartfony – iPhone’a i telefon z Androidem

Jeśli nadal czytasz i jeszcze nie zagłębiłem się w sekcję komentarzy, aby mnie ukrzyżować, poświęćmy teraz chwilę na pochwałę, na jaką zasługuje Android. Ponieważ, o ile podoba mi się i doceniam system iOS, istnieją pewne obszary, w których jest mu daleko do Androida.

Możliwość zmiany tapety i przesuwania ikon aplikacji jest w porządku, ale jako osoba, która naprawdę lubiła zagłębiać się i modyfikować telefony, ograniczenia, które iOS ma w dziale personalizacji, mogą czasami sprawiać, że korzystanie z tego systemu jest dość…nieaktualne.

Obecnie używam OnePlus 7 Pro jako mojego telefonu z Androidem i pozwoliło mi to na wprowadzenie następujących poprawek, których nie byłbym w stanie wprowadzić na iOSie:

  • Zmieniłem program uruchamiający na wersję alfa Lawnchair 2.0, aby uzyskać ten piękny interfejs podobny do Pixela
  • Dodałem kanał Google do mojego ekranu głównego znajdującego się najbardziej po lewej stronie
  • Utworzyłem gesty na ekranie głównym, aby łatwo uzyskać dostęp do moich szybkich ustawień i ustawień uruchamiania
  • Dopasowałem kolory akcentu systemowego do mojej bieżącej tapety
  • Pobrałem niestandardowy pakiet ikon i adaptikon, aby mieć zoptymalizowany kształt ikony aplikacji do wszystkiego

, Dlaczego noszę ze sobą dwa smartfony – iPhone’a i telefon z Androidem

Poświęcenie czasu na stworzenie telefonu, który naprawdę należy do Ciebie, to wyjątkowa rzecz. To nie jest nic nowego, ale kiedy korzystasz z obu systemów operacyjnych obok siebie, doceniasz, ile oferuje system Android w tym zakresie.

Zalety systemu operacyjnego Android

Kolejną oczywistą, ale ważną zaletą Androida jest jego open source. Powoduje to spowolnienie aktualizacji i pominięcie poprawek zabezpieczeń, ale innowacja, którą widzimy w urządzeniach z Androidem od niektórych producentów OEM, jest niesamowita. Z punktu widzenia sprzętu, OnePlus 7 Pro przebija mojego iPhone’a XS. Nie ma tu wycięcia i praktycznie żadnego obramowania; jest za to wyświetlacz 90 Hz, wysuwany aparat do selfie, wbudowany czujnik odcisków palców i jedno z najlepszych tworzyw sztucznych na rynku – wszystko za setki dolarów mniej niż chce od nas Apple za swojego XS’a.

Jeśli by spojrzeć na to, co jest oferowane w innych krajach, jak choćby Xiaomi, Oppo i ASUS, nasze porównanie staje się jeszcze bardziej ekscytujące. Niedawno wprowadzony na rynek Redmi K20 Pro oferowany z nieistniejącym obramowaniem wyjątkową żywotnością baterii i jednym z najbardziej uderzających designów, jakie kiedykolwiek widziałem na oczy. Jego cena w dolarach? Nieco ponad 400 USD.

, Dlaczego noszę ze sobą dwa smartfony – iPhone’a i telefon z Androidem

W systemie iOS istnieją prawie tylko dwie opcje – nowy iPhone i model Plus. Firma Apple potrząsnęła tą strategią nieco w zeszłym roku wraz z wprowadzeniem modeli XS, XS Max i XR, ale summa summarum nadal jesteśmy ograniczeni do telefonów, które Apple tworzy i to wszystko. Jeśli nie spodoba ci się przerażający projekt nadchodzącego iPhone’a 11, nie ma innego urządzenia z iOS, do którego możesz się zwrócić. Możesz jedynie kupić nowego iPhone’a lub czekać rok i liczyć, że będzie lepiej.

 

 

Źródło: androidcentral.com