Ekran w Samsungu Galaxy Note 10+ ma szansę pobić nowy rekord

Wraz z odsłonięciem serii Samsung Galaxy Note 10 za niecałe dwa tygodnie, w Internecie pojawiły się nowe, ekscytujące informacje o modelu Galaxy Note 10+. Wszystko wskazuje na to, że wyświetlacz Infinity-O zamontowany na Note 10+ pokryje rekordową 92,5% objętości telefonu. Dla porównania Huawei P30 Pro posiada stosunek 88,5% ekranu do obudowy, a One Plus 7 Pro – 88,4%. Aby osiągnąć ten rekord, Samsung wykorzystuje dziurkacz do przedniego aparatu selfie (wyświetlacz „O” w Infinity-O) oraz ultradźwiękowy skaner linii papilarnych w wyświetlaczu. Nasza analiza Galaxy Note’a 10 pokazuje, że będzie nowy rekord Samsunga będzie oscylował wokół wartości 91%.

, Ekran w Samsungu Galaxy Note 10+ ma szansę pobić nowy rekord

Samsung Galaxy Note 10 Plus – wygląd

Obramowanie Galaxy Note’a 10+ będzie miało grubość 1,5 mm. Żeby nadać temu perspektywy, warto zauważyć, że jest to 0,059 cala. Górna ramka będzie mierzyć 2 mm, a dolny panel obudowy – 3,7 mm.

Opierając się na wcześniej ujawnionym arkuszu danych technicznych, spodziewamy się, że Galaxy Note 10+ będzie wyposażony w 6,8-calowy wyświetlacz 1440p QHD+P. W USA urządzenia napędzać mobilna platforma Snapdragon 855(+), podczas gdy gdzie indziej pod maską znajdzie się procesor Exynos 9825. Galaxy Note 10+ będzie wyposażony w 12 GB wbudowanej pamięci, a opcje przechowywania zaczynać się będą od 256 GB wzwyż.

Rewers Galaxy Note 10 Plus

W tylnej części Galaxy Note 10+ znajdują się cztery czujniki aparatu. Czekać tu będzie na nas główny obiektyw 12MP, teleobiektyw 12MP, obiektyw szerokokątny 16MP i czujnik Time of Flight (ToF), który mierzy czas potrzebny promieniom podczerwieni na odbicie się od obiektu i powrót do telefonu.

Zebrane dane można wykorzystać do tworzenia map 3D w celu dokładniejszego rozpoznawania twarzy i poprawy efektów bokeh na portretach. Akumulator 4300 mAh obsługuje szybkie ładowanie 45 W i ładowanie bezprzewodowe 20 W. Opcje kolorów obejmują czarny, biały i kryształowy gradient.

, Ekran w Samsungu Galaxy Note 10+ ma szansę pobić nowy rekord

Nowe funkcje w Samsungu Note 10+

Wielu fanów Samsunga ucieszy się, że zniknął kontrowersyjny przycisk Bixby. Nie oznacza to, że sam Bixby został wyeliminowany, ponieważ cyfrowy asystent może teraz zostać wezwany za pomocą przycisku zasilania telefonu. Jedną rzeczą, którą będzie posiadał Galaxy Note 10+, jakiej nie znajdziemy na jego mniejszym rodzeństwie, jest wejście dla kart microSD.

Być może większy rozmiar Galaxy Note 10+ umożliwił Samsungowi włączenie tej funkcji do modelu premium. Niezależnie od przyczyny, prawdopodobnie wielu użytkowników dalekich będzie od przechowywania na urządzeniu 256 GB aplikacji, zdjęć, filmów i treści multimedialnych.

Rysik S Pen w Galaxy Note 10 Plus

Rysik S Pen będzie miał w tym roku kilka nowych funkcji. Gdy zostanie użyty do podświetlenia fragmentu tekstu na ekranie Galaxy Note 10, usłyszymy wówczas efekt dźwiękowy, jak gdybyśmy podkreślali coś na papierze. Jeśli okaże się, że rysik generuje gęsty, wysoki dźwięk bliski piskowi jaki towarzyszy przejeżdżaniu palcami po nadmuchanym balonie, będziemy oczywiście mogli wyłączyć tę funkcję. Podobno będą dostępne dodatkowe opcje Air Command przy unoszeniu rysika nad wyświetlaczem. Na koniec jeden z zarządców Samsunga wspomniał także o szeroko pojętej lepszej wydajności S Pena.

, Ekran w Samsungu Galaxy Note 10+ ma szansę pobić nowy rekord

 Samsung Galaxy Note 10+ planowo miał doczekać się swojej premiery 7 sierpnia

Data premiery Samsung Galaxy Note 10+

Aby nikt z naszych czytelników nie został przypadkiem na lodzie, zapewne słyszeliście już, że choć Samsung przyjmuje już dziś rezerwacje pre-orderów dla nowej serii Galaxy Note 10, ci, którzy zdecydują się dołączyć do kolejki, będą mieli 72 godziny po tym jak telefony wejdą do sprzedaży, aby złożyć faktyczne zamówienie potwierdzające wcześniejszy pre-order. W przeciwnym razie rezerwacja zostanie anulowana. Wydawać mogłoby się więc, że faktyczna data premiery nowych modeli będzie musiała to 23 sierpnia, a nie 7 sierpnia.

 

 

Źródło: phonearena.com