Najnowsza prognoza sprzedaży dla smartfonów Huawei wygląda niezwykle pozytywnie

, Najnowsza prognoza sprzedaży dla smartfonów Huawei wygląda niezwykle pozytywnie

Huawei odniósł w maju tego roku ogromny sukces pod względem sprzedaży smartfonów po zakazie handlu nałożonym na firmę przez rząd USA. Analitycy szybko zareagowali na wiadomości, obniżając prognozy sprzedaży do zaledwie 180 milionów sztuk produktów potencjalnie sprzedanych przez chińskiego producenta. Ale teraz, gdy sytuacja stale poprawia się z czasem, jeden z analityków uważa, że ​​Huaweiowi może udać się sprzedać w tym roku o wiele więcej modeli swoich telefonów niż przewidywano.

, Najnowsza prognoza sprzedaży dla smartfonów Huawei wygląda niezwykle pozytywnie

Wzrost sprzedaży smartfonów Huawei w 2020 roku

Zdaniem Guo Minghao, Huawei jest na dobrej drodze do odzyskania pełnego dostępu do usług certyfikacyjnych i autoryzacyjnych Google przed końcem tego miesiąca. Taki rozwój wydarzeń oznacza, że ​​wkrótce firma będzie mogła łatwo wprowadzać na rynek nowe urządzenia, co z kolei powinno skutkować zauważalnym wzrostem sprzedaży w całej Europie.

Wcześniej Minghao przewidywał dla Huawei do końca 2019 roku wyniki sprzedaży na poziomie 210 milionów do 220 milionów sztuk. Jeśli jednak wszystko pójdzie zgodnie z planem i poprawa wyników Huawei utrzyma się, analitycy uważają, że producent może zdołać sprzedać w tym roku aż 260 milionów smartfonów. Przyjmując pesymistyczny scenariusz, czyli taki, w którym Huawei nie odzyska w tym roku dostępu do usług certyfikacyjnych Google, firma nadal może wysłać w świat pokaźną sumę 230 milionów swoich urządzeń.

Skąd wzrost zainteresowania telefonami Huawei?

Głównym powodem tych ulepszonych prognoz sprzedaży jest fakt, że rentowność smartfonów Huawei w tym roku znacznie poprawiła się na domowym podwórku Huaweia, czyli w samych Chinach. Ponadto sprzedaż smartfonów Huawei z tzw. średniej i niskiej półki szybko wzrosła na większości rynków międzynarodowych. Inne czynniki umacniające pozycję Huaweia obejmują silne wsparcie ze strony operatorów sieci i sprzedawców detalicznych oraz zaktualizowana, bardziej agresywna strategia marketingowa prowadzona przez producenta.

Pomimo tych prognoz Huawei przyznał w czerwcu, że nie będzie w stanie wyprzedzić Samsunga do końca tego roku, jak wcześniej planowali chińscy zarządcy. Zostało to powtórzone przez rzecznika firmy w wywiadzie na początku tego miesiąca, w którym ujawniono również, że chęć stania się największym światowym producentem smartfonów nie jest dłużej dla Huawei priorytetem. Biorąc jednak pod uwagę wszystkie pozytywne oznaki, osiągnięcie przez Huawei punktu zwrotnego w pewnym momencie w przyszłym roku z pewnością wydaje się możliwe.

 

 

Źródło: phonearena.com