Galaxy Fold jest niespodziewanie „gotowy do wejścia na rynek”, przynajmniej według jednego z członków zarządu Samsunga

, Galaxy Fold jest niespodziewanie „gotowy do wejścia na rynek”, przynajmniej według jednego z członków zarządu Samsunga

, Galaxy Fold jest niespodziewanie „gotowy do wejścia na rynek”, przynajmniej według jednego z członków zarządu Samsunga

Właśnie wtedy, gdy można było myśleć, że dramat związany z często opóźnianym wprowadzeniem Samsunga Galaxy Fold osiągnął swój zenit, dziś starszy menedżer firmy podsyca intrygę i wprowadza jeszcze większe zamieszanie wśród konsumentów. Technicznie rzecz biorąc, Kim Seong-cheol pracuje dla Samsung Display, nie dla Samsung Electronics, ale jako wiceprezes firmy zajmującej się produkcją ekranów, należałoby się spodziewać, że będzie dobrze znał bardzo oczekiwane pierwsze składane urządzenie koreańskiego giganta.

Samsung Galaxy Fold

Według Kima, Samsung Galaxy Fold jest „gotowy do wejścia na rynek”, ponieważ „większość” problemów z jego wyświetlaniem „została rozwiązana”. Jest to zaledwie ostatni z wielu sprzecznych oficjalnych oświadczeń na temat premiery tego telefonu i wysiłków „stabilizacyjnych”, różniących się drastycznie od opinii anonimowego pracownika Samsunga, który twierdził, że zaledwie kilka dni temu nic się nie „posunęło naprzód od kwietniowego opóźnienia”.

 

Skąd ta tajemniczość Kima Seong-cheol?

Zanim zaczniemy się ekscytować najnowszą wersją sagi procesu wydawania Samsunga Galaxy Fold, warto zwrócić uwagę na dwuznaczność wypowiedzi Kima, cytowanych przez The Investor, będący częścią magazynu The Korea Herald. Według naszej najbardziej aktualnej wiedzy w momencie publikacji tego artykułu, ze składanym smartfonem Samsunga na rzeczy były dwie zasadnicze kwestie.

Po pierwsze, warstwa ochronna nałożona na elastyczny wyświetlacz wyglądała na zbyt podobną do zwykłej plastikowej osłony ekranu, odrywając się zbyt łatwo i powodując niemal natychmiastowe i nieodwracalne uszkodzenia w urządzeniu.

Po drugie, zauważalna była szczelina pomiędzy wspomnianą warstwą a obramowaniami ekranu produktu, co ułatwiało wybrzuszeniom bezpośredni kontakt z delikatnym wyświetlaczem wykonanym z tworzywa sztucznego.

, Galaxy Fold jest niespodziewanie „gotowy do wejścia na rynek”, przynajmniej według jednego z członków zarządu Samsunga

Ostatecznie, Samsung najwyraźniej miał dwa (dość duże) problemy do rozwiązania, z których „większość” najwyraźniej została rozwiązana. Nawet pomijając część równania odpowiadającą na pytanie „w jaki sposób?”, wzbudza to więcej pytań niż odpowiedzi. Czy Samsungowi udało się tylko prawidłowo naprawić jeden z problemów, pozostawiając drugi tylko częściowo naprawiony? A jeśli tak, któremu z nich całkowicie zaradzono, a który nadal nie daje się rozwiązać? A może, przyjmując pesymistyczny scenariusz rozwoju wydarzeń, Samsung odkrył dodatkowe luki, z których „większość” została już naprostowana?

Wszystko to i pewnie więcej wciąż pozostaje do rozstrzygnięcia, ale najwyraźniej Galaxy Fold jest „gotowy do wejścia na rynek”, przynajmniej z teoretycznego punktu widzenia jednego zarządcy w Samsung Display.

 

Wciąż nie znamy daty premiery Galaxy Fold

Pamiętacie, kiedy „bardziej szczegółowe informacje o wysyłce” miały nadejść „za dwa tygodnie”? Albo kiedy dyrektor naczelny Koh Dong-jin obiecywał ogłoszenie „konkluzji” dla zaktualizowanego harmonogramu premier Galaxy Fold „w przeciągu kilka dni”? Stare, dobre czasy, czyż nie?

Przynajmniej dzisiaj nie otrzymujemy podobnie pustych obietnic od pracowników Samsunga. W rzeczywistości nie otrzymujemy niczego w kategoriach potencjalnej nowej daty lub optymalnej osi czasu, która mogłaby na nowo rozbudzić nasze emocje, by potem raz jeszcze ugasić je jakimś sprzecznym komunikatem.

, Galaxy Fold jest niespodziewanie „gotowy do wejścia na rynek”, przynajmniej według jednego z członków zarządu Samsunga

Jeśli jednak Galaxy Fold rzeczywiście jest „gotowy do wejścia na rynek”, nasze nadzieje na lipcowy debiut komercyjny nagle raz jeszcze się odradzają. Najpóźniej wydaje się, że przełomowe urządzenie powinno zobaczyć światło dzienne obok premiery Galaxy Note 10 w sierpniu tego roku. Nie jest to idealne rozwiązanie dla produktu, który początkowo miał trafić do amerykańskich sklepów w kwietniu, ale najprawdopodobniej wymierzyłoby to poważny cios dla sprzedaży modelu Huawei Mate X.

Z drugiej strony, jeśli spojrzymy na Huawei’a i jego własne opóźnienia w premierze składanego smartfonu, Galaxy Fold może równie dobrze wylądować na sklepowych półkach we wrześniu. Konkurujący z Samsungiem chiński gigant technologiczny mówi, że to takie rzeczy jak certyfikacja sieci i testowanie u operatorów są tym, co w rzeczywistości wstrzymuje wypuszczenie Mate’a X – a przecież to samo może mieć wpływ na harmonogram premiery Galaxy Fold. Niezależnie jednak od tego, kiedy Galaxy Fold faktycznie stanie się dostępny dla konsumentów, wiceprezes Samsung Display oczekuje, że telefon „otrzyma wiele uwagi na rynku”. Miejmy nadzieję, że tym razem będzie to dobry rodzaj prognozy, a nie negatywny szum generowany przez nieprzewidziane zdarzenia i katastrofalne uszkodzenia ekranu.

 

 

Źródło: phonearena.com