Czy Samsung Galaxy Note 10 wprowadzi kontrowersyjną zmianę w wyglądzie telefonu?

, Czy Samsung Galaxy Note 10 wprowadzi kontrowersyjną zmianę w wyglądzie telefonu?

, Czy Samsung Galaxy Note 10 wprowadzi kontrowersyjną zmianę w wyglądzie telefonu?

W miarę jak design smartfonów staje się coraz bardziej jednolity z przodu – z cienkimi obramowaniami i dużymi wyświetlaczami różniącymi się jedynie niewielkim nacięciem lub dziurkowaniem – tył obudowy nadal oferuje mnóstwo miejsca na swobodę twórczą i eksperymentowanie. Niestety, wraz ze wzrostem liczby aparatów i czujników (oraz ich rozmiarów), znalezienie wizualnie atrakcyjnych sposobów umieszczenia ich z tyłu telefonu – a do tego w taki sposób, by pozostawały w zgodzie ze sprzętem wewnątrz – staje się coraz poważniejszym wyzwaniem, zwłaszcza w świetle niezmiennie większych rozmiarów baterii.

Zaskakujące zmiany w designie smartfonów

Jeśli by wierzyć aktualnym pogłoskom, iPhone 11 może mieć bardzo nietypową konfigurację z trzema aparatami i większymi obiektywami, umieszczonymi w kwadratowym polu wybrzuszenia, przesuniętego w prawy górny róg telefonu. Opinie na temat tych plotek o zmianie designu są mocno spolaryzowane – od szoku i zdziwienia, po jawne oburzenie. Niemniej jednak, ponieważ przecieki wskazują na znacznie większe otwarcia dla trzech głównych aparatów iPhone’a 11, może to sugerować, że Apple uprawia istną żonglerkę między poprawą sprzętu telefonu a zachowaniem atrakcyjnego wyglądu. Coś, co może nie być tak proste w praktyce, jak wydaje się w teorii, gdy uwzględnimy zwiększoną pojemność baterii i większe obiektywy.

Co ciekawe, Apple nie znajduje się sam w tym niezręcznym położeniu. Według ostatnich plotek, Samsung Galaxy Note 10 również może chcieć wprowadzić pewne radykalne zmiany w konstrukcji swojego podopiecznego. Niedawno przewidzieliśmy, jak może wyglądać nowy model Galaxy Note 10 na podstawie informacji zaczerpniętych z wiarygodnych źródeł. Największa zmiana, jakiej się spodziewamy, dotyczy głównej konfiguracji aparatu – zarówno pod względem liczby obiektywów, jak i rozmieszczenia i orientacji całego modułu.

 

Upychanie coraz lepszych aparatów w Galaxy Note 10 Plus

Mówi się, że Note 10 posiada aż cztery aparaty z tyłu obudowy, podobnie do Galaxy S10 + 5G. Niemniej jednak, podczas gdy moduł aparatu w S10 + 5G jest poziomy, tak przy Note 10 mówi się o pionowym układzie obiektywów. Oznacza to, że aparat prawdopodobnie nie będzie wyśrodkowany, ponieważ zajmowałaby zbyt wiele cennego miejsca wewnątrz urządzenia, potrzebnego na baterię o pojemności 4.300 mAh, jaką sugerują pogłoski. Zamiast tego, aparat w Galaxy Note 10 może być przesunięty w lewo lub w prawo, podobnie jak w przypadku Samsunga Galaxy A9.

, Czy Samsung Galaxy Note 10 wprowadzi kontrowersyjną zmianę w wyglądzie telefonu?

Wizualizacja Samsunga Galaxy Note 10, w oparciu o dostępne informacje

Wielu z naszych czytelników nie było szczególnie entuzjastycznie nastawionych do perspektywy takiej zmiany, kiedy podzieliliśmy się z Wami naszymi potencjalnymi koncepcjami Note’a 10. Trzeba mieć jednak na uwadze, że finalny projekt koreańskiego giganta może okazać się jeszcze bardziej zaskakujący (i to niekoniecznie w pozytywnym znaczeniu tego słowa).

Według dwóch renomowanych źródeł zajmujących się technologicznymi wyciekami, projekt Galaxy Note 10 będzie w całej swej okazałości „zły” i „brzydki”. W niedawnym tweecie nawiązującym do modelu Note 10, Steve Hemmerstoffer (lepiej znany jako @OnLeaks), mówił, że jego zdaniem Note10 „wygląda źle w porównaniu z tylnym aparatem #GalaxyNote9”.

W osobnym tweecie Max Weinbach, pracownik działu XDA, poszedł o krok dalej i podzielił się następującym przemyśleniem: „Myślę, że Note 10 Pro będzie wyglądał DUŻO gorzej niż sugerują to obecne wizualizacje”. A jeśli tak, czy powinniśmy już dziś gromadzić w sobie odpowiednie zapasy sceptycyzmu?

Forma podąża za funkcjonalnością

, Czy Samsung Galaxy Note 10 wprowadzi kontrowersyjną zmianę w wyglądzie telefonu?

Chociaż chcemy wstrzymać się z osądem, dopóki nie zobaczymy ostatecznego projektu Samsunga, może to oznaczać wiele rzeczy. Po pierwsze, ponieważ różne aparaty używane w smartfonach mają obecnie różne ogniskowe, rozmiar ich obiektywów również się zmienia. Jeśli spojrzymy na aparat w Galaxy S10 + 5G, zauważymy, że niektóre otwory dla różnych obiektywów i czujników różnią się wielkością i odległością od siebie. Te drobne szczegóły mogą często powodować „nierówny” wygląd, do którego mogą odwoływać się autorzy przecieków, biorąc pod uwagę, że Note 10 może mocno bazować na designie modelu Galaxy S10 + 5G w dziale zdjęć i filmów.

Inny możliwy scenariusz jest taki, że rozmiar modułu aparatu wzrośnie, co również automatycznie zwiększy wielkość wybrzuszenia. To, w połączeniu z czujnikami o różnych rozmiarach, może skutkować mniej estetycznym wyglądem.

Jaka jest Wasza opinia na temat pionowych ustawień modułu aparatów? Niektórym udało się tego dokonać z klasą, czego dobrym przykładem jest choćby Huawei P30 Pro. Z drugiej strony zamontowanie potrzebnych obiektywów i czujników w miły dla oka model smartfonu nadal pozostaje nie lada zadaniem.

 

 

Źródło: phonearena.com