Nowy Gmail dla systemu iOS jest całkowicie biały – nadchodzi nowy design poczty Google

, Nowy Gmail dla systemu iOS jest całkowicie biały – nadchodzi nowy design poczty Google

Google ujawnił w zeszłym miesiącu, że jego Gmail zostanie poddany poważnej aktualizacji, która będzie miała na celu uczynienie z dotychczasowego motywu Material Theme punktu odniesienia dla całej aplikacji mobilnej. Niecały tydzień temu wspomniany motyw Material Theme od Google pojawił się dostępny dla użytkowników Androida, ale użytkownicy iOS nie zastanawiali się, kiedy dokładnie obiecana wersja będzie dostępna do pobrania na ich iPhone’y i iPady., Nowy Gmail dla systemu iOS jest całkowicie biały – nadchodzi nowy design poczty Google

Nowa szata graficzna poczty Gmail

Cóż, jeśli używasz iPhone’a lub iPada, z przyjemnością przyjmiesz zapewne wiadomość, że Google wprowadza obecnie oczekiwaną aktualizację motywów dla wszystkich korzystających z Gmaila w ramach systemu operacyjnego iOS. Aktualizacja nie została oznaczona w sklepie App Store, ponieważ jest to aktualizacja leżąca po stronie serwera, więc automatycznie znajdziecie ją na swoim urządzeniu w ciągu kilku najbliższych dni.

Pierwszą rzeczą, którą można zauważyć w tej nowej aktualizacji, jest to, że Gmail jest teraz…co to dużo mówić, jaśniejszy. Zniknęły – kto wie czy na dobre – czerwone akcenty, które przez tyle lat były symbolem poczty Google, by zostać zastąpionymi nieskazitelną bielą. Ponieważ aplikacja działa teraz w oparciu o nowy motyw Material Theme, ikony zostały zmienione i wprowadzona została nowa ikona hamburgera, która daje dostęp do szuflady nawigacji, a przynajmniej tak wynika z raportu 9to5google.

Zmiana wyglądu Twojego maila

Przy pierwszym otwarciu Gmaila po jego aktualizacji zostaniemy poproszeni o wybranie jednej z trzech opcji widoku: Domyślny, Wygodny i Kompaktowy. Inną rzeczą, która wyraźnie rzuca się w oczy, jest dolna część layoutu, na której zauważyć można czterokolorowy przycisk FAB (z ang. Floating Action Button), którego dotknięcie spowoduje otworzenie się nowej wiadomości e-mail.

Dzięki białemu designowi, na pewno łatwiej będzie dostrzec różne etykiety w skrzynce odbiorczej. Z drugiej strony, gdybyśmy mieli się do czegoś przyczepić, nie można nie zauważyć, że ta nowa aplikacja Gmail wygląda teraz niepokojąco jasno w warunkach słabego oświetlenia.

 

 

Źródło: phonearena.com