Samsung po cichu odszedł od gniazdka słuchawkowego i nikt tego nie zauważył

, Samsung po cichu odszedł od gniazdka słuchawkowego i nikt tego nie zauważył

Apple odszedł od wejścia na słuchawki i spotkało się to z niemałym oburzeniem. Sony również nie bawi się już w dłużej w takie rzeczy. Google nie mógł nie pójść w ich ślady. Po Google przyszła pora, by i HTC usunął ze swoich smartfonów gniazdko słuchawkowe. Uwierzcie mi, że mógłbym kontynuować tę listę jeszcze przez jakiś czas, ale kwestia polega z grubsza na tym, że Samsung pozostał jedną z niewielu marek pozostającą wierną lojalnym posiadaczom starych, dobrych przewodowych słuchawek. Wkrótce może się to jednak zmienić…

, Samsung po cichu odszedł od gniazdka słuchawkowego i nikt tego nie zauważył

Czy Samsung usunie port jack ze swoich smartfonów?

Wczoraj Samsung zaskoczył konsumentów na całym świecie przy okazji odkrycia swojego nowego Samsunga Galaxy Fold, czyli pierwszego w historii składanego smartfonu, który sama firma określa mianem „nowego rozdziału w telefonii komórkowej”. Patrząc na oficjalny klip promujący dla produktu (który, dodajmy, zgromadził do momentu publikacji tego artykułu już ponad 2,4 miliona wyświetleń), smartfon zdaje się mieć wszystko, czego dusza przeciętnego zjadacza chleba zapragnie. Elegancki wygląd, łącznie sześć aparatów, a do tego ogromny 7,3-calowy, elastyczny wyświetlacz, flagowe elementy wewnętrzne, a nawet pojemną baterię. Okazuje się jednak, że jedyną rzeczą, jakiej brakuje Galaxy Fold, jest właśnie wejście na słuchawki.

Podczas inauguracyjnej imprezy Unpacked, Samsung nie wspominał o tym ani słowa. Niemniej jednak fakt, że port jack został usunięty z tak ważnego urządzenia sugeruje, że Samsung może wkrótce przestać włączać go do swoich najbliższych flagowych produktów. I byłoby to nie lada wydarzenie.

Na dzień dzisiejszy Samsung nie ma w planach ogłaszać kolejnego wysokopółkowego modelu przez co najmniej sześć najbliższych miesięcy. Niemniej jednak, pogłoski sięgające października zeszłego roku sugerują, że ​​miały miejsce wewnętrzne dyskusje na temat uwzględnienia gniazda słuchawkowego w modelu Galaxy Note 10. Jeśli Samsung ostatecznie zdecyduje się opóźnić usunięcie wejścia na słuchawki, oczekuje się, że funkcja ta zniknie tak czy siak w przyszłym roku, wraz z nadejściem Galaxy S11.

Samsung nie wypowiedział się publicznie o swoich planach dotyczących gniazdka słuchawkowego, ale wcześniej czy później jego usunięcie jest nieuniknione. Zwłaszcza teraz, gdy marka skupia się głównie na bezprzewodowym ładowaniu i swoich nowych słuchawkach Galaxy Buds.

 

 

Źródło: phonearena.com