Oto niektóre aplikacje Apple, których zazdroszczą posiadaczom iPhone’ów użytkownicy Androida

, Oto niektóre aplikacje Apple, których zazdroszczą posiadaczom iPhone’ów użytkownicy Androida

Pierwszy Apple iPhone trafił na rynek w czerwcu 2007 roku. Niecałe półtora roku później (a dokładniej mówiąc, 16 miesięcy), do szeroko pojętego obiegu trafiła pierwsza oferta Androida. Stworzony przez HTC model T-Mobile G1 pokazał, że ta nowa wówczas platforma ma potencjał. Prawdziwa „Androidmania” rozpoczęła się jednak dopiero wtedy, gdy Motorola DROID doczekała się swojej premiery w listopadzie 2009 roku. Ostatecznie ten system operacyjny typu open-source przejął około 85% globalnego rynku smartfonów i taki stan rzeczy utrzymuje się na dzień dzisiejszy. Mimo to, iPhone’y od Apple są wyposażone w pewne funkcje, które użytkownicy Androida chcieliby mieć na swoich telefonach.

, Oto niektóre aplikacje Apple, których zazdroszczą posiadaczom iPhone’ów użytkownicy Androida

Czego brakuje w systemie Android?

W tym tygodniu w dyskusji znalezionej w aplikacji społecznościowej Reddit (za pośrednictwem BGR), użytkownik zapytał posiadaczy Androida, jaką funkcję iPhone’a chcieliby mieć na swoim telefonie. Na podstawie otrzymanych odpowiedzi wydaje się, że wielu użytkowników Androida chciałoby móc dotknąć paska stanu, aby automatycznie wrócić na górę strony. Podczas gdy ci, którzy lubią tuningować swoje telefony z Androidem, mogą znaleźć zewnętrzną aplikację, która uruchomi analogiczną funkcję w ich smartfonie, inni kontrargumentują, że biorąc pod uwagę dzisiejsze rozmiary ekranów w smartfonach, szkoda w ogóle zawracać sobie głowę takim rozwiązaniem.

Jedna osoba odpowiadająca na powyższe pytanie stwierdziła, że ​​zazdrości posiadaczom iPhone’a sposobu, w jaki iPhone łączy się z innymi urządzeniami Apple bez konieczności konfigurowania czegokolwiek. Ta sama osoba zauważa również, że wiele aplikacji uruchamianych na iOS, działa lepiej na iOS i jako pierwsze otrzymują aktualizacje. Finalnym pragnieniem tego użytkownika jest natomiast to, aby Android posiadał funkcję przesyłania wiadomości na miarę iMessage od Apple. Okazuje się, że aplikacja do wysyłania wiadomości na iPhonie jest czymś, co u wielu użytkowników Androida wzbudza zazdrość.

Jakie jeszcze funkcje ma iPhone, których brak w Androidzie?

Niektórzy użytkownicy Androida chcieliby też móc robić zrzuty ekranu z wewnętrznym dźwiękiem, tak jak mogą to czynić użytkownicy iPhone’a. Dodatkowo wielu Androidowców pożąda przycisku wyciszania dostępnego na telefonie iPhone. Jeden z właścicieli Samsunga Galaxy S8 odwzorował przycisk Bixby na swoim telefonie, aby móc przełączać się między trybem cichym, wibracją i dzwonkiem. Teraz zastanawia się, jak mógł korzystać wcześniej ze swojego smartfonu nie mając tej możliwości.

Jeden użytkownik systemu Android jest zazdrosny o brak fabrycznie instalowanego przez poszczególnych producentów oprogramowania, czego udaje się siłą rzeczy uniknąć na iPhonie. Co ciekawe, na niektórych urządzeniach z Androidem aplikacja Facebook nie może zostać usunięta bez zrootowania telefonu.

A gdyby tak nie mieć na telefonie masy fabrycznego oprogramowania i innych zbędnych dodatków od operatora/producenta? Nigdy nie znajdziesz Candy Crush zainstalowanego na swoim nowym iPhonie. Nie mówiąc już o tym, że na niektórych urządzeniach z systemem Android, Facebook jest fabrycznie zainstalowany i nie można go usunąć bez uprawnień administratora.”- u/sysadrrift

Oczywiście, trzeba mieć przy tym na uwadze, że wszędzie dobrze tam, gdzie nas nie ma.

Jeśli jesteś użytkownikiem bądź użytkowniczką Androida, które funkcje iPhone’a chętnie włączył(a)byś do swojego urządzenia? I odwrotnie: jak Ci z was będący właścicielami iPhone’ów zapatrują się na niektóre funkcje Androida, które chcielibyście mieć na swoim telefonie?

 

 

Źródło: phonearena.com