Użytkownicy iPhone’ów i iPadów oglądający seriale offline w aplikacji Netflix mogą teraz zmniejszyć zużycie danych

, Użytkownicy iPhone’ów i iPadów oglądający seriale offline w aplikacji Netflix mogą teraz zmniejszyć zużycie danych

, Użytkownicy iPhone’ów i iPadów oglądający seriale offline w aplikacji Netflix mogą teraz zmniejszyć zużycie danych

Począwszy od 2016 roku, serwis streamingowy Netflix pozwalał użytkownikom systemów operacyjnych iOS i Android pobierać określone treści ze swoich urządzeń. To z kolei umożliwiało nam oglądanie strumieniowe filmów i seriali telewizyjnych nawet wtedy, gdy nie mieliśmy połączenia z Internetem. Zabierając tę funkcjonalność o krok dalej, Netflix ogłosił dzisiaj, że subskrybenci usługi Netflix korzystający z urządzeń z systemem iOS (tj. posiadaczy iPhone’ów i iPadów) będą mogli korzystać z funkcji Smart Downloads, czyli inteligentnego pobierania, wcześniej dostępnej wyłącznie dla użytkowników Androida.

Usługa Netflix Offline

A oto, co dokładnie jest tu na rzeczy. Załóżmy, że pobierasz pierwsze trzy odcinki serialu, który chcesz oglądać w trybie offline. Zaraz po zakończeniu pierwszego odcinka zostanie on usunięty automatycznie po włączeniu funkcji inteligentnych pobrań, po czym czwarty odcinek zostanie pobrany na Twoje urządzenie. W ten sposób zawsze masz co najmniej kilka odcinków czekających w kolejce na wypadek, gdybyś nie mógł – lub z jakiegoś powodu nie chciał – połączyć się z sygnałem operatora i znajdował się poza zasięgiem sygnału Wi-Fi.

„Wiemy, jak denerwujące może być przeglądanie wszystkich aplikacji po kolei i usuwanie z nich plików, których już nie potrzebujesz. Rozumiemy również, że jeśli chodzi o Netflixa, im szybciej możesz przejść do oglądania następnego odcinka, który chcesz obejrzeć, tym lepiej. Niezależnie od tego, czy chodzi o inteligentne pobieranie, czy oglądanie zwiastunów w trybie mobilnym, zdajemy sobie sprawę, że najlepsze w Netflixie jest to, że łączy Cię on z historiami, które pokochasz w łatwiejszy i przyjemniejszy sposób.” – Netflix

Inteligentne pobieranie jest aktywowane wyłącznie wtedy, gdy użytkownicy systemu iOS i Android są podłączeni do sygnału Wi-Fi. Dzięki temu nie będą pobierać danych podczas zarządzania pobranymi odcinkami. Ta funkcja zapewnia również, że pamięć w naszym urządzeniu nie zostanie wyczerpana, ponieważ nowy odcinek jest ładowany dopiero po usunięciu właśnie oglądanego odcinka z urządzenia. Abonenci usługi Netflix, którzy nie chcą korzystać z inteligentnego pobierania, mogą oczywiście wyłączyć tę funkcję. Aby uzyskać więcej informacji na temat inteligentnego pobierania plików, odwiedź Centrum pomocy Netflixa.

 

 

Źródło: phonearena.com