Samsung Galaxy S10 może okazać się znacząco tańszy od najnowszych iPhone’ów

, Samsung Galaxy S10 może okazać się znacząco tańszy od najnowszych iPhone’ów

Po miesiącach spekulacji, nowo opublikowany raport na stronie internetowej TuttoAndroid ujawnia, jakie mogą być ceny kolejnych flagowych smartfonów Samsunga we Włoszech. I, jak gdyby świat technologii mało miał dla nas rozczarowań, sugerowane liczby wskazują na dalsze podwyżki cen i tego też należy się spodziewać od najnowszego Galaxy S10.

Zanim przejdziemy dalej, warto zauważyć, że flagowe smartfony Samsunga – tak jak prawie każdy inny telefon – kosztują w Europie sporo więcej niż w Stanach Zjednoczonych. Dodajmy, że odpowiedniki cen w dolarach amerykańskich mają jedynie charakter informacyjny i nie odzwierciedlają oficjalnej oferty cenowej oferty Samsunga Galaxy S10 w USA.

 

Galaxy S10 może kosztować nieco więcej od Galaxy S9

Według wspomnianego raportu, kolejnym flagowym smartfonem południowokoreańskiego giganta ma być Galaxy S10E. Mówi się, że urządzenie to działa w oparciu o procesor Exynos 9820 w połączeniu z 4 GB pamięci RAM i 128 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej. S10E ma być dostępny dla włoskich konsumentów za 779 EUR (885 USD), konkluduje raport,

Przechodząc do zwykłego Galaxy S10, oczekuje się, że będzie on sprzedawany w dwóch konfiguracjach, które pokrywają się z Galaxy Note 9 w Europie. Jego spekulowana cena detaliczna to 929 EUR (1056 USD) i telefon ma oferować konsumentom kombinację 6 GB RAM i 128 GB pamięci , podczas gdy wersja zawierająca 8 GB RAM i 512 GB miejsca pamięciowego ma chcieć za siebie 1179 EUR (1340 USD).

Dla porównania, zeszłoroczny Galaxy S9 kosztował w Europie 899 EUR, a Galaxy S8 w 2017 roku można było kupić za jedyne 829 EUR. Żeby to nieco osłodzić, warto jednak zauważyć, że oba te produkty miały na starcie jedynie 64 GB wbudowanej pamięci.

Samsung Galaxy S10 Plus

Raport stwierdza również, że zwieńczeniem linii Samsunga 4G będzie powiększony Galaxy S10+. To urządzenie powinno być dostępne w trzech konfiguracjach. Pierwsze dwie, które będą dostępne w sprzedaży detalicznej odpowiednio za 1049 EUR (1192 USD) i 1299 EUR (1476 USD), będą odpowiadać standardowym Galaxy S10. Z drugiej strony model z szerokim zakresem ma mieć do zaoferowania swoim użytkownikom 12 GB pamięci RAM i 1 TB pamięci wewnętrznej, za co przyjdzie nam zapłacić, przynajmniej we Włoszech, 1599 EUR (1817 USD).

 

, Samsung Galaxy S10 może okazać się znacząco tańszy od najnowszych iPhone’ów

Samsung Galaxy S10E, S10 i S10+ (od prawej do lewej) w przezroczystej obudowie

 

Seria Galaxy S10 wciąż może okazać się tańsza od oferty Apple

Pomimo ewentualnych podwyżek cen, najnowsza struktura cenowa firmy Samsung nadal pozostanie bardziej atrakcyjną cenowo od  oferty Apple, i to znacznie – jeśli oczywiście podane ceny są wiarygodne i dokładne. W rzeczywistości, we Włoszech, tańszy iPhone XR sprzedaje się za 889 EUR (1010 USD). Z drugiej strony, iPhone XS i iPhone XS Max kosztują włoskich konsumentów odpowiednio 1189 EUR (1351 USD) i 1289 EUR (1465 USD) z 64 GB pamięci wewnętrznej, zamiast spekulowanych 128 GB.

Oczekuje się, że wszystkie trzy modele Galaxy S10 będą wyposażone w 12-megapikselowy aparat z podwójną aperturą z tyłu i dodatkowy czujnik z obiektywem szerokokątnym. Użytkownicy większego Galaxy S10 i Galaxy S10+ uzyskaliby również dostęp do trzeciego teleobiektywu i czujnika tętna, z których ten ostatni można wykorzystać w aplikacji Samsung Health.

Konsumenci powinni również oczekiwać wyświetlaczy AMOLED we wszystkich trzech modelach, choć nieco innych. Najtańsze urządzenie posiada zestaw 5,8-calowego płaskiego panelu wyświetlacza z małym otworem w rogu kamery.

Z drugiej strony, zwykły Galaxy S10 ma mieć większy wyświetlacz o przekątnej 6,1 cala oraz takie samo wycięcie i dodatkowo zakrzywione krawędzie. Mówi się, że ekran w Galaxy S10+ ma rozciągać się do 6,4 cala, a także mieć design w rodzaju dziurkacza w kształcie pigułki w celu zaakomodowania drugiego przedniego aparatu.

Ostatecznie oczekuje się, że tym urządzeniom będzie towarzyszył osobny model 5G nazwany Galaxy S10X. Ten smartfon może być wyposażony w ogromny ekran o przekątnej aż 6,7 cala i imponujące sześć aparatów. Dwa z nich zostaną dołączone z przodu, podobnie jak Galaxy S10+, podczas gdy czwarty aparat zostanie dodany z tyłu obudowy.

Data premiery serii Galaxy S10

Jeśli by wierzyć dzisiejszemu raportowi, preordery dla Galaxy S10, Galaxy S10+ i Galaxy S10E rozpoczną się 20 lutego, bezpośrednio po wydarzeniu Samsung’s Unpacked. Ta faza potrwa nieco ponad dwa tygodnie przed wypuszczeniem modelu 8 marca na większć światowych rynków.

Data premiery 5G Galaxy S10X pozostaje obecnie niejasna, chociaż ostatnie pogłoski wskazują, że może to być 29 marca. Jeśli chodzi o Galaxy Fold, nie ma informacji na ten temat. Samsung jednak sugerował jego wypuszczeniem 20 lutego. Nawet jak (i o ile w ogóle) to jednak nastąpi, składany smartfon Samsung będzie najprawdodobniej dostępny w ograniczonych ilościach

 

 

Źródło: phonearena.com