Apple przyznaje, że dotykowy ekran zawodzi na niektórych iPhone’ach X

, Apple przyznaje, że dotykowy ekran zawodzi na niektórych iPhone’ach X

Firma Apple otworzyła nową stronę pomocy technicznej dla iPhone X, która wspomina, w jaki sposób komponent użyty w module wyświetlacza może zawieść użytkownika. W rezultacie niektóre modele iPhone X mogą nie reagować na dotyk użytkownika na ekranie. Może się to zdarzać sporadycznie, tudzież wyświetlacz może reagować nawet jeśli nie został dotknięty. Apple twierdzi, że takie zachowanie zaobserwowane wyłącznie na iPhone X.

, Apple przyznaje, że dotykowy ekran zawodzi na niektórych iPhone’ach X

Apple twierdzi również, że takie modele iPhone X będą podlegały bezpłatnej wymianie wyświetlacza przez Apple lub autoryzowanego dostawcę usług Apple. Jeśli Twoje urządzenie doświadcza takiego problemu, Apple sugeruje, aby wybrać jedną z następujących opcji:

  • Znajdź najbliższe autoryzowane centrum napraw Apple.
  • Umów się na wizytę w najbliższym sklepie Apple Store.
  • Zadzwoń lub skontaktuj się z pomocą techniczną Apple, aby przesłać tradycyjną pocztą Twój telefon do naprawy Apple.

Naprawa wyświetlacza iPhone X

Przed naprawieniem iPhone X, zalecamy, abyś wykonał kopię zapasową plików na iCloud lub iTunes. Jeśli zapłaciłeś bądź zapłaciłaś już za wymianę modułu wyświetlacza w swoim telefonie iPhone X, możesz ubiegać się o zwrot kosztów naprawy od Apple.

Być może pamiętacie, że ponad dwa lata temu wiele modeli Apple iPhone 6 i iPhone 6 Plus miało problemy z ekranami dotykowymi, w tym z niereagującymi wyświetlaczami. Nazywana „chorobą Touch„, jedna z teorii wskazuje pęknięte kule lutownicze na płycie głównej jako źródło problemu. W wyniku tego układy kontrolne traciły kontakt z płytą, powodując wspomnianą przed momentem chorobę.

 

 

Źródło: phonearena.com