Samsung oficjalnie ogłasza swój drugi smartfon z Androidem Go: Galaxy J4 Core

, Samsung oficjalnie ogłasza swój drugi smartfon z Androidem Go: Galaxy J4 Core

, Samsung oficjalnie ogłasza swój drugi smartfon z Androidem Go: Galaxy J4 Core

Samsung zadebiutował pierwszy smartfon bazujący na systemie operacyjnym Android Go, jakim był Galaxy J2 Core, już w sierpniu tego roku, ale urządzenie nie zostało do tej pory oficjalnie wprowadzone na rynek. Dzisiaj południowokoreański producent telefonów komórkowych po cichu odsłonił swój drugi telefon z Androidem Go, a mianowicie Galaxy J4 Core, czyli nieznacznie ulepszoną wersję Galaxy J2 Core.

Mimo że sprzęt ten nie jest niczym, nad czym można by się specjalnie zachwycać, Android Go zmienia pewne elementy gry, ponieważ oprogramowanie zostało specjalnie zaprojektowane do telefonów klasy podstawowej, takich jak właśnie Galaxy J2 Core i Galaxy J4 Core.

Ponieważ Android Oreo i Android Pie wymagają lepszego sprzętu, aby działać bezproblemowo, Google zaprojektował Androida Go pod kątem niedrogich telefonów, a nawet pominął niektóre aplikacje, które zazwyczaj są odgórnie instalowane na każdym smartfonie z systemem Android.

Samsung Galaxy J4 Core

Samsung Galaxy J4 Core jest wyposażony w system operacyjny Android 8.1 Oreo (wersja Go) na pokładzie i ma duży 6-calowy wyświetlacz HD (720p). Pozostałe dane techniczne telefonu to czterordzeniowy procesor 1,4 GHz, 1 GB pamięci RAM i 16 GB pamięci rozszerzalnej (do 512 GB).

Pod względem aparatu Galaxy J4 Core nie wyróżnia się niczym szczególnie, ale też nie zawiedzie on z pewnością większości swoich potencjalnych użytkowników, zważywszy że czeka tu na nich 8-megapikselowy aparat z tyłu i dodatkowy 5-megapikselowy aparat z przodu. W zestawie dostajemy również baterię o pojemności 3300 mAh.

Samsung nie ogłosił jeszcze, kiedy dokładnie Galaxy J4 Core będzie dostępny w sprzedaży, ani też ile dokładnie przyjdzie nam zapłacić za ten konkretny model, ale zaktualizujemy te informacje, jak tylko firma zdecyduje się je ogłosić.

 

 

Źródło: phonearena.com