Gmail ogłasza na Twitterze, że ma już 1,5 miliarda aktywnych użytkowników

, Gmail ogłasza na Twitterze, że ma już 1,5 miliarda aktywnych użytkowników

Tweet wysłany dziś z oficjalnego konta Gmail na Twitterze mówi o tym, że platforma poczty elektronicznej firmy Google ma obecnie 1,5 miliarda aktywnych użytkowników. To o 33% więcej niż miliard aktywnych użytkowników, o jakich Gmail donosił dwa i pół roku temu, a dokładniej w lutym 2016 roku. Przy światowej ludności szacowanej obecnie na 7,53 miliarda osób, oznacza to, że co piąta osoba na świecie ma konto Gmail. Pamiętajmy jednak, że niektórzy subskrybenci mają więcej niż jedno konto.

, Gmail ogłasza na Twitterze, że ma już 1,5 miliarda aktywnych użytkowników

Gmail zaczął działać na komputerach w kwietniu 2004 roku jako limitowana wersja beta (zakończona w lipcu 2009 roku). Wersja ta została udostępniona telefonom komórkowym w 2006 roku. Do 2012 roku Gmail miał 425 milionów aktywnych użytkowników, a liczba ta wzrosła ponad dwukrotnie do 900 milionów w 2015 roku. 75% z nich korzystało z tej usługi na telefonie komórkowym.

Dzisiejszy tweet zawiera obrazek GIF pokazujący wiadomość pisaną w komputerowej wersji aplikacji Gmail, która brzmi: „Chcieliśmy podziękować każdemu z Was” i która jest zwieńczona podpisem „Z wyrazami miłości, Zespół Gmail”. Jeśli nie jesteś jednym z 1,5 miliarda użytkowników Gmaila, możesz zainstalować aplikację na swoim telefonie, klikając we właściwy link: (Android|iOS).

 

 

Źródło: phonearena.com