Trzy iPhone’y i cztery iPad’y niedopuszczone do sprzedaży w Korei – ale Samsung mógłby uratować sytuację

, Trzy iPhone’y i cztery iPad’y niedopuszczone do sprzedaży w Korei – ale Samsung mógłby uratować sytuację

Apple iPhone 8 Plus

W związku z trwającym sporem patentowym między Zaawansowanym Koreańskim Instytutem Nauk i Technologii (KAIST) i Apple, niektóre produkty tej właśnie firmy nie są dostępne w tym kraju – wśród nich iPhone 8 i 8 Plus, iPhone X, i cztery modele iPad’ów. Dość ironicznym jest, że możliwe, że to Samsung uratuje swojego rywala.

Spór pomiędzy KAIST i Apple pojawił się kiedy ten pierwszy oskarżył Apple o naruszenie ich patentu powiązanego z FinFET. Jako że podzespoły Apple korzystają z tej technologii, logicznym by było rozwiązanie sporu na korzyść KAIST. Ale nie to jest przedmiotem dyskusji – Apple twierdzi że patent w posiadaniu KAIST jest nieważny, z czym zgadza się Samsung.

Czy Korea może ograniczyć sprzedaż iPhone?

Po drugiej stronie Pacyfiku, południowokoreański rywal Apple jest zaangażowany w spór prawny przeciwko KAIST i również twierdzi że ich patent jest nieważny. Co interesujące, wygląda na to że koreańskie Ministerstwo Handlu, Przemysłu i Energii uważnie śledzi wydarzenia w Stanach. Według doniesień, Samsung przedstawił mocne dowody na swoją korzyść.

W tym momencie, wygląda na to że dysputa Apple przeciwko KAIST zostanie rozstrzygnięta na rzecz tego drugiego po dwóch przedłużeniach okresu śledczego. Jeśli do tego faktycznie dojdzie, gigant z Doliny Krzemowej będzie musiał się zmierzyć z zakazem sprzedaży wspomnianych urządzeń, a również możliwe, że będzie musiał zapłacić KAIST’owi w celu kontynuowania sprzedaży w ojczyźnie Samsunga. Natomiast jeśli Samsung wygra swój spór w Stanach, Apple może uniknąć wszystkich tych konsekwencji.

Źródło: phonearena.com