Jeszcze przed ukazaniem się stabilnej aktualizacji, niespodziewana kompilacja beta Androida 9 Pie trafia na Nokię 7 Plus

, Jeszcze przed ukazaniem się stabilnej aktualizacji, niespodziewana kompilacja beta Androida 9 Pie trafia na Nokię 7 Plus

, Jeszcze przed ukazaniem się stabilnej aktualizacji, niespodziewana kompilacja beta Androida 9 Pie trafia na Nokię 7 Plus

Na temat stabilnej aktualizacji Android 9 Pie dla Nokii 7 Plus od HMD Global było trochę niejasności w zeszłym miesiącu, zakończonych obietnicą Juho Sarvikasa oficjalnej premiery we wrześniu.

Ale mimo że CPO firmy zaprosił betatesterów do skorzystania z “ostatniej szansy” aby pomóc HMD stworzyć idealny “Android Pie przed oficjalną premierą” już 8 sierpnia, wygląda na to, że jeszcze jedna eksperymentalna kompilacja jest potrzebna, aby poprawić stabilność systemu.

Android 9 Pie Developer Preview

Zrewidowana kompilacja Android 9 Pie Developer Preview (wersja 3.190) trafia do partycypantów programu testów beta w tym momencie, o ogromnym rozmiarze 1,48 GB, i zawiera między innymi ostatnie łatki bezpieczeństwa od Google.

Tak, jak poprzednio, rekomenduje się stworzenie kopii zapasowych danych przed ściągnięciem aktualizacji, która może nie działać tak szybko, jak byście chcieli, prowadząc do ponownej instalacji starszej wersji – Androida 8.1 Oreo – przy okazji usuwając wszystkie personalne pliki i informacje.

Kilka fajnych funkcjonalności jest wypisanych w sekcji “Co nowego” tej niespodziewanej aktualizacji Nokii 7 Plus, chociaż niektóre z nich były zawarte w poprzednich kompilacjach publicznej bety.

Nie jest jasne czy HMD będzie w stanie sprostać dacie premiery we wrześniu, którą sam sobie postawił i wypuścić stabilną wersję Androida 9 Pie, ale w każdym razie, użytkownicy Nokii 7 Plus mogą spodziewać się o wiele wcześniejszej aktualizacji niż posiadający wiele innych flagowców – takich jak te od Samsunga, LG, HTC, Motoroli, czy Huaweia.

Źródło: phonearena.com