Możliwe że Galaxy S10+ z 5G od Samsunga będzie dostępny jedynie w Korei

, Możliwe że Galaxy S10+ z 5G od Samsunga będzie dostępny jedynie w Korei

Samsung Galaxy S9

Jak donosi kilka niezależnych źródeł, Samsung obecnie pracuje nad trzema modelami Galaxy S10 – różniącymi się całkowitym rozmiarem i ilością tylnych aparatów – ale ze względu na wysokie koszta implementacji modemów 5G w smartfonach, południowokoreański gigant podobno również planuje osobną wersję Galaxy S10+ wyposażoną w 5G.

W tym momencie technologia 5G jest wciąż relatywnie nowa i bezsprzecznie taką pozostanie w momencie oficjalnego ogłoszenia Galaxy S10. W gruncie rzeczy, spodziewa się że jedynie w kilku krajach sieci 5G będą działać do przyszłego roku, więc dość ograniczona dostępność wariantu 5G jest nieunikalna, bez względu na życzenia konsumentów. Ale jedno z źródeł twierdzi że plany Samsunga dotyczące swojego flagowego Galaxy S10+ z 5G ograniczą się jedynie do jednego kraju: Korei Południowej. A przynajmniej na to wygląda w tej chwili.

Ze względu na poziom rozwoju Korei Południowej, i historycznie wysoki udział Samsunga w rynku tego kraju, nie jest niespodzianką że 5G Galaxy S10+ może prawdopodobnie być ekskluzywnie dostępny na domowym rynku marki. Te plany jednak nie są jednak sztywno ustalone – zwłaszcza że, jak twierdzi to samo źródło, ostateczna decyzja może nie zapaść aż do grudnia, co oznacza że Samsung wciąż ma dużo czasu aby zweryfikować swoje plany i włączyć takie rynki jak n.p. Stany Zjednoczone. Koniec końców jednak wygląda na to że to seria Galaxy S11 w 2020 będzie pierwszą której wszystkie modele będą wspierać 5G – zależy to od tego czy Samsung jednak zdecyduje się wspierać nową technologię we wszystkich modelach Galaxy Note 10.

Źródło: www.phonearena.com