Wyniki sprzedaży HTC U12+ nie dają efektów; dochód marki spada o ponad 50% w sierpniu

, Wyniki sprzedaży HTC U12+ nie dają efektów; dochód marki spada o ponad 50% w sierpniu

Zgadliście prawidłowo – znowu nadszedł moment w którym HTC dzieli się swoimi wynikami przez ostatnie 31 dni. Tradycyjnie, tajwańska marka kolejny raz ujawniła duży spadek sprzedaży.

W okresie rozliczeniowym do 31 sierpnia, HTC oznajmiło że jego wpływy wynosiły jedynie 45,21 mln $. Ta liczba, w porównaniu z lipcem, ukazuje bardzo minimalny spadek sprzedaży – jedynie 0,77%. Natomiast jeśli porównywać je z wynikami z sierpnia 2017, najnowsze wyniki demonstrują roczny spadek o 53,72% – wyniki sprzedaży firmy 12 miesięcy temu wynosiły 97,57 mln $. Niefortunnie dla HTC, to nie wszystko – biorąc pod uwagę cały 2018, marka zarobiła jedynie niewiele ponad 580 mln $, podczas gdy w zeszłym roku o tej porze przekroczyła już 1 bilion $. Ich wyniki za cały 2017 były prawie o 54% wyższe, wynosząc niewiele poniżej 1,3 bln $.

Śledząc ostatnie wyniki HTC, jasnym jest że nawet relatywnie niedawna premiera flagowego HTC U12+ nie wystarczyła aby zahamować spadki sprzedaży marki. Nie jest jasne w tym momencie, jak długo firma będzie w stanie utrzymywać swoją prezencję na rynku smartfonów. Jeśli trend spadkowy będzie trwał do końca roku, 2018 może być pierwszym rokiem od dekady w którym HTC nie osiągnie pułapu 1 bln $ wpływów.

Źródło: www.phonearena.com