Nie martwcie się, Samsung “pracuje” nad opcją dezaktywacji przycisku Bixby w Galaxy Note 9

, Nie martwcie się, Samsung “pracuje” nad opcją dezaktywacji przycisku Bixby w Galaxy Note 9

Czy kochacie czy (najprawdopodobniej) nienawidzicie alternatywę Samsunga dla Google Assistant, nie da się zaprzeczyć że dedykowany przycisk Bixby na ostatnich flagowcach Galaxy szybko może stać się źródłem irytacji. Zwłaszcza, że cyfrowy asystent jest niewyłączalny, a nie chcecie zainstalować oprogramowania które by zmieniło przycisk za niego odpowiedzialny.

Na szczęście, wygląda na to że największy światowy sprzedawca smartfonów wysłuchał bolączek wielu świeżych użytkowników Galaxy Note 9, i przygotowuje sposób na dezaktywację przycisku Bixby na ekranie zablokowania popularnego telefonu.

Funkcja powinna “pojawić się do końca września”, a przynajmniej tak twierdzi oficjalne konto Twitter Samsunga w Niemczech. Kiedy się pojawi, będziecie mogli uniknąć przypadkowego włączenia Bixby, ale oczywiście nie będziecie mogli (oficjalnie) przeprogramować przycisku który wywołał tyle oburzenia.

Z drugiej strony, jeśli Samsung faktycznie planuje partnerstwo z Google aby uczynić Bixby lepszym, inteligentniejszym, i bardziej wielofunkcyjnym, może firma usunie wszystkie te restrykcje związane z przyciskiem wirtualnego asystenta, prędzej czy później. W międzyczasie, cieszmy się wiadomością na którą tak wielu z Was czekało. I pamiętajcie: Note 9 wciąż jest niebotycznie drogi, ale przynajmniej można go dostać wraz z fajnymi prezentami wliczonymi w cenę.

Źródło: www.phonearena.com