Składany telefon Samsunga może kosztować dwa razy tyle co rywali

, Składany telefon Samsunga może kosztować dwa razy tyle co rywali

Jak donoszą lokalne media, popularni chińscy producenci telefonów tacy jak Xiaomi i Oppo, szukają w Korei odpowiedniego źródła wyświetlaczy dla swoich przyszłych składanych smartfonów. Wczoraj, inna koreańska publikacja wyszczególniło LG jako głównego alternatywnego dostawcę składanych wyświetlaczy dla wszystkich smartfonów tego typu spoza stajni Samsunga – ale w Chinach jest też rodzimy producent wyświetlaczy tego typu – BOE, jeden z największych producentów paneli LCD na świecie.

Jak wiadomo, chińscy producenci – Huawei, Xiaomi i Oppo, ciężko pracują nad własnymi designami składanych telefonów, a szczególnie Xiaomi chce się wyróżnić będąc “pierwszymi na świecie”, mimo że Samsung i Huawei póki co zaszli dalej w tym zakresie. Zwłaszcza Samsung już latami zastanawiał się nad tą koncepcją, i przyspiesza jej wykonanie teraz aby zatrzeć wrażenie po roku 2018, kiedy to Galaxy S9 był jedynie przystankiem na drodze do Galaxy S10 – 10-tej rocznicy serii, co miało dość nieprzyjemne konsekwencje.

“Samsung wyjątkowo się troszczy o premierę telefonu, która opóźniła się już kilka razy. Firma nie chce też oddać tytułu “pierwszego na świecie” swoim chińskim konkurentom.”

Podczas gdy Samsung może być bliżej wypuszczenia na rynek składanego modelu, Xiaomi jest zdeterminowane aby użyć innej, wyginającej się na zewnątrz konstrukcji aby wyprzedzić wszystkich – jak twierdzą wtajemniczone źródła – i ponadto zaoferować niższą cenę, aby zachęcić klientów. Składający się do środka Samsung Galaxy X/F, czy jakkolwiek będzie się on nazywał, ma plasować się w okolicy 2 milionów won (1800$), podczas gdy te od Xiaomi czy Oppo miałyby kosztować jedynie milion (ok. 900$). Gdzie w tym zestawieniu znajduje się Huawei? Także i ta firma ma zamiar zaoferować elastyczny telefon przed Samsungiem – natomiast nie ma ona w zwyczaju zaniżać cen swoich flagowców.

Chińskie marki osiągają sukcesy w swoich próbach pozbycia się łatki producentów niedrogich telefonów – produkty premium takie jak Find X czy Vivo NEX, także składany telefon może być kolejnym krokiem, aby przekonać świat że są prawdziwymi innowatorami. Wygląda na to że wyścig rozpoczął się na dobre – ku uciesze zwykłych śmiertelników takich jak my.

źródło: www.phonearena.com