Jeszcze przed premierą 31 lipca, producent ujawnia ogromny rozmiar baterii Honor Note 10

, Jeszcze przed premierą 31 lipca, producent ujawnia ogromny rozmiar baterii Honor Note  10

Oprócz Mate i urządzeń z linii P produkowanych przez Huawei, firma również rozprowadza różnorodne, mocne modele marki Honor, stanowiących produkt z wyższej półki na takich rynkach jak Chiny, Stany Zjednoczone czy Europa zachodnia. Dezorientujący jest fakt że chociażby Honor View 10 i Honor 10 mają podobne – acz nie identyczne – specyfikacje, jak również różne designy.

Już jakiś czas wiadomo o planach ogromnego Honor Note 10, przygotowywanego na debiut w przyszłym tygodniu w kraju producenta – i możliwą ekspansję na rynki europejskie pod koniec kolejnego miesiąca. Mimo tego co mogłaby sugerować nazwa, nie będzie on konkurencją dla Samsunga Galaxy Note 9, wyposażonego w rysik S Pen, ale na pewno odznaczy się wytrzymałością baterii.

Odpowiedzialni za markę Honor specjaliści social media potwierdzili dziś, że Note 10 jest wyposażony w olbrzymią baterię 5,000 mAh. Świetnie więc wypada na tle baterii 4,000 mAh, będącej prawdopodobnie zasilaniem Galaxy Note 9, o bateriach 3,400 i 3,750 w Honor 10 i Honor View 10 nie wspominając.

Oczywiście, bateria 5,000 mAh raczej będzie musiała zasilać gigantyczny, 6,95-calowy ekran AMOLED, wpasowany w konstrukcję o niemałej wadze ok. 230 gramów. Wobec tego uczciwym porównaniem byłoby wspomnieć telefon z jego klasy wagowej – 6,9 calowy Xiaomi Mi Max 3, o nawet większej baterii o pojemności 5,500 mAh.

Ponadto, wygląda na to że Honor zapowiada zaawansowaną technologię chłodzenia, co w jakiś sposób może oznaczać że Note 10 będzie przeznaczony dla zatwardziałych graczy mobilnych. Na pewno mowa o optymalizacji GPU Turbo, ale możliwe że również coś innego kryje się za tym chwytem marketingowym.

źródło: www.phonearena.com