HMD Global potwierdza że Nokia X5 (5.1 Plus) niedługo będzie dostępna poza Chinami

, HMD Global potwierdza że Nokia X5 (5.1 Plus) niedługo będzie dostępna poza Chinami

W dość niespodziewanym zwrocie wydarzeń, fińska firma HMD Global niejako potwierdziła, że Nokia X5 nie będzie już długo dostępna ekskluzywnie w Chinach. Prawdą jest że zanim smartfon został oficjalnie zaprezentowany wcześniej w tym tygodniu, plotki głosiły że może zostać wydany globalnie jako Nokia 5.1 Plus.

Juho Sarvikas z HMD niedawno odpowiedział fanowi Nokii że X5 nie będzie wymagał badań rynku, aby firma zdecydowała się czy udostępnić go na innych rynkach. Mimo że Nokia X5, będąca smartfonem ze średniej półki, ma pojawić się w innych krajach, Sarvikas nie ujawnił kiedy można się tego spodziewać, ani jakie rynki będą pierwsze.

Nokia X5 jest drugim smartfonem ze stajni HMD Global który zawiera wyświetlacz z wcięciem, po Nokii X6. Jeśli chodzi o specyfikację, Nokia X5 jest solidnym smartfonem z średniego segmentu cenowego, zawierając MediaTek Helio P60 jak również 3 lub 4 GB RAM-u.

Ponadto, smartfon jest wyposażony w podwójny aparat z tyłu (13 MP+5MP) i 8-megapikselowy aparat do selfie. Nokia X5 działa ona na Androidzie 8.1 Oreo – ale można się spodziewać aktualizacji do Androida P później w tym roku. Źródłem zasilania jest bateria o mocy 3,060 mAh.

W sumie, Nokia X5 wygląda na solidny wybór dla tych szukających smartfona z Androidem w tym przedziale cenowym, zwłaszcza biorąc pod uwagę to że HMD nadal wspiera wszystkie produkty ze swojego portfolio.

źródło: www.phonearena.com