iOS 12 będzie dostępny na wszystkich obecnie wspieranych iPhone’ach – od 5s w górę

, iOS 12 będzie dostępny na wszystkich obecnie wspieranych iPhone’ach – od 5s w górę

Na konferencji WWDC, kiedy Apple przedstawiło iOS 12, niespodzianką była zapowiedź że najnowsza wersja systemu operacyjnego trafi na wszystkie obecnie wspierane iPhone’y i iPady. Oznacza to że każdy model który otrzymał iOS 11 w zeszłym roku, również będzie miał dostęp do iOS 12 w momencie jego oficjalnej premiery, prawdopodobnie we wrześniu tego roku.

Aż do dziś, Apple wykonywało świetną robotę wspierając swoje starsze urządzenia, o wiele lepszą niż jakikolwiek inny producent smartfonów – ale ich dotychczasowa metodologia powodowała że urządzenia starsze niż 5 lat przestawały być wspierane. W zeszłym roku, wraz z premierą iOS 11, był to iPhone 5. Już stare modele takie jak iPhone 5s i iPhone 6 jednak otrzymały aktualizację.

Możliwe że wielu właścicieli iPhone 5s miało zamiar wystawić je na Allegro czy Ebay-u, jako że nikt nie spodziewał się iOS 12 dla tego modelu, ale Craig Federighi z Apple dość szybko na początku swojej prezentacji oznajmił, iż żaden model nie straci wsparcia w tym roku. Z 5-letnimi telefonami takimi jak iPhone 5s nadal w rodzinie, będzie to najrozleglejsza oferta urządzeń wspierających nową wersję iOS. Przypomina to obecne status quo Apple przy urządzeniach korzystających z macOS – gdzie modele z 2009 nadal otrzymują aktualizacje.

źródło: www.phonearena.com