Viber Wink to nowa aplikacja, która ma szanse rywalizować ze SnapChatem

, Viber Wink to nowa aplikacja, która ma szanse rywalizować ze SnapChatem

Viber jest jednym z najpopularniejszych komunikatorów internetowych na świecie i choć Facebook Messenger i WhatsApp wciąż pozostają najważniejszymi graczami na rynku w większości krajów, zaskakującym się, jak daleko udało się zajść Viberowi w zaledwie kilka lat od jego powstania.

Popularność to niesamowity motor do działania. Nic więc dziwnego, że mamy dziś okazję przedstawić Wam nowe rozszerzenie, o które właśnie wzbogacił się Viber. Viber Wink stanowi bezpośrednią konkurencję dla SnapChata. Aplikacja pozwala nam robić zdjęcia i nagrywać krótkie filmiki o maksymalnej długości 10 sekund, a następnie udostępniać jej innym osobom przez parę sekund.

Druga osoba może zobaczyć zdjęcie lub nagranie jedynie przez odgórnie ustalony okres czasu (1 sekundę, 3 sekundy, 7 sekund lub 10 sekund). Po upłynięciu tego czasu, plik nie jest dłużej możliwy do przejrzenia. Nie trzeba być jasnowidzem, żeby dostrzec tutaj wyraźnie podobieństwo do tego, na jakiej zasadzie działa SnapChat. Mamy również opcję wysłania / udostępnienia zdjęcia lub filmiku na nieokreślony okres czasu, choć ta funkcja była już przedtem dostępna w ramach standardowej aplikacji Viber.

Viber Wink jest dostępny za darmo na iOS?ie i Androidzie, zaś udostępniane za jego pośrednictwem treści wyświetlają się w regularnym okienku z wiadomościami, z jakiego korzysta aplikacja Viber. Odbiorca ?winka?, czyli dosłownie mrugnięcia z angielskiego, nie potrzebuje posiadać aplikacji Wink, żeby odtworzyć przesyłane zdjęcie lub nagranie. Wystarczy mu w tym celu tradycyjna aplikacja Viper, pod warunkiem, że jest ona zaktualizowana do najnowszej wersji.

 

Źródło: www.phonearena.com