Google zaczyna wypuszczać zaktualizaowany system Android 6.0.1 Marshmallow (na razie tylko dla Androida One)

, Google zaczyna wypuszczać zaktualizaowany system Android 6.0.1 Marshmallow (na razie tylko dla Androida One)Nieliczni posiadacze smartfona Android One zaczęli podobno otrzymywać oficjalne aktualizacje systemu operacyjnego Android 6.0.1. Marshmallow na swoich urządzeniach. Jak pewnie wiecie, telefony Android One są w większości sprzedawane na rozwijających się rynkach za pośrednictwem miejscowych firm. Nie dziwi nas więc szczególnie, że pierwszym smartfonem, który otrzymał aktualizację Android 6.0.1. Marshmallow, jest Cherry Mobile G1 ? telefon dostępny w sprzedaży na Filipinach.

Nie wiemy na ten moment, co dokładnie przynosi ze sobą wersja systemu 6.0.1, choć przypuszczalnie nie jest to znacząca aktualizacja; chodzi zapewne o poprawki usterek lub coś podobnego. Czymś, co natomiast możemy stwierdzić, jest fakt, że nie jest to związane z comiesięcznymi aktualizacjami zabezpieczeń, jakie oferuje Google, gdyż ich listopadowy egzemplarz został już wypuszczony bez wprowadzania zmian w numerze wersji systemu operacyjnego. Dla przykładu: wszystkie najnowsze urządzenia Nexus, w tym Nexus 5X oraz Nexus 6P, wciąż działają w oparciu o Androida 6.0.

 

Jeden z deweloperów HTC twierdzi, że po Androidzie 6.0.1., Google ma w planach odsłonić przed nami wersję Android 6.1 Marshmallow, chociaż należy się tego spodziewać raczej na początku przyszłego roku. Nie musimy chyba dodawać, że wersja Androida 6.1 wróży szerzej pojętą aktualizację w porównaniu do wersji 6.0.1.

Źródło: www.phonearena.com