LG G Pay ma działać w oparciu o specjalną, zastępczą kartę

Płatności kartą zdają się być nieuniknionym produktem postępu w świecie telefonii komórkowej, o czym mamy okazję przekonać się dzięki ostatnim dokonaniom Apple Pay i Samsung Pay w tym zakresie. Jedyną kwestia wydaje się na dzień dzisiejszy niepozostanie w tyle za konkurencją i LG nie wahał się długo z włączeniem do rywalizacji o klienta.

, LG G Pay ma działać w oparciu o specjalną, zastępczą kartę

Nowe źródła donoszą, że LG ogłosi niebawem szczegóły dotyczące płatności kartą w swoich urządzeniach i wiele wskazuje na to, że producent przyjmie dość ciekawą strategię w tym kontekście. Podczas gdy Samsung sporo się napracował przy swojej specjalistycznej technologii Loop Pay, abyśmy nie musieli nosić przy sobie przez cały czas plastikowych kart, LG zdaje się iść w dokładnie odwrotnym kierunku.

Mówi się, że LG G Pay ma opierać się na specjalnej karcie LG zastępującej naszą pierwotną kartę kredytową, która będzie pod nią ?podpięta?. Przypomina to w pewnym sensie to, co oferuje dziś Plastic and Coin, i z pewnością ma to swoje zalety ? przede wszystkim kompatybilność. Taka karta mogłaby pozwolić G Pay?owi wyjściowo obsługiwać telefony z niskiej i średnio-wysokiej półki, co jest niemożliwe w przypadku technologii opracowanej w ramach Samsung Pay.

Każdy medal ma jednak dwie strony. Tutaj obawy budzą kwestie związane z bezpieczeństwem takiego rozwiązania oraz fakt, że w gruncie rzeczy nie ?pozbywamy się? naszej karty kredytowej, lecz jedynie ją zastępujemy. Mimo to, jest jeszcze za wcześnie na wyciąganie dalekoidących wniosków dla tego pomysłu. Oprócz tego, cytowane informacje nie mają oficjalnego potwierdzenia od LG, tak więc sporo może się jeszcze zmienić i przyszłość technologii G Pay wciąż stoi pod znakiem zapytania.

Z innych doniesień mówi się o tym, że LG podobno nawiązał już współpracę z południowokoreańskimi producentami kart kredytowych Shinhan Card oraz KB Kookmin Card, więc być może nie będziemy musieli długo czekać, by poznać odpowiedź na nurtujące nas pytania.

 

Źródło: www.gsmarena.com/blog