HERE czy Google – porównanie obsługi aplikacji w trybie offline

HERE 360, oficjalny blog dla aplikacji z mapami HERE Maps, opublikował tabelę, w której porównane zostały usługi map HERE z tymi, jakie oferuje Google.

Na pierwszy ogień tabela wystawia obsługę offline w obu platformach i nie bez powodu. Mapy HERE biją tu Google na łeb na szyję, oferując w trybie offline wskazówki dojścia, dojazdu samochodem i dojazdu transportem publicznym do wybranego przez nas punktu. Mapy Google wypadają pod tym kątem dość kiepsko, dając nam bez połączenia z Internetem jedynie trasę dojazdu samochodem

Ktoś, kto mieszka w Nowym Jorku czy innym dużym mieście posiadającym szeroko rozwiniętą siatkę metra, autobusów itp., z pewnością doceni fakt, że aplikacja podpowiada mu, jak przemieszczać się transportem pubicznym. HERE twierdzi, że pomoc ta działa w trybie offline, aczkolwiek osobiście muszę przyznać, że mój Nexus 6P nie był w tym zakresie specjalnie skory do współpracy (otrzymywałem informację o braku szukanej trasy). Ostatecznie udało mi się zdobyć wskazówki offline dla dojazdu transportem publicznym z HERE przy użyciu iPhone?a 5S, choć przyznam, że wyznaczenie trasy zajęło aplikacji dobre pół minuty.

, HERE czy Google – porównanie obsługi aplikacji w trybie offline

HERE umożliwia nam pobranie map offline dla całych stanów (w amerykańskiej wersji), podczas gdy Google Maps pozwala na pobranie wyłącznie jednego konkretnego obszaru. Jest to spory minus, zwłaszcza dla wszystkich tych, którzy mają w planach samochodową wyprawą w miejsca, w których zasięg może być niesprzyjający.

I choć prawdą jest, że Google pozwala nam pobrać wszystkie interesujące nas obszary jako osobne pliki, argument HERE brzmi w tym kontekście bardzo przekonująco: ?możesz pobrać mapę całej Kalifornii w jednym pliku ważącym mniej niż 540 MB?. Mapy Google potrzebują podobnego miejsca na dysku, żeby dostarczyć nam mapę samej północnej części tego stanu. HERE jest tu więc niekwestionowanym zwycięzcą.

Mieszkańcy tych krajów, w których zasięg komórkowy nie należy do najlepszych, zapewne powinni wybrać aplikację HERE Maps za sprawą o wiele lepszej nawigacji offline, jaką oferuje. Summa summarum, jeśli chodzi o mapy, HERE jest zdecydowanie godnym przeciwnikiem giganta z Doliny Krzemowej.

Podczas tegorocznej konferencji Google obiecał pełną obsługę map w trybie offline do końca tego roku. Do tego czasu wygląda jednak na to, że HERE może spać spokojnie.

 

Źródło: www.gsmarena.com/blog