Huawei odsłania baterie osiągające poziom naładowania 50% w kilka minut

Podczas 56. Sympozjum poświęconemu bateriom (ang. 56th Battery Symposium) odbywającemu się w Japonii, Huwaei odsłonił przed światem swoje nowe, szybko ładujące się akumulatory litowo-jonowe, które ? jak twierdzą przedstawiciele firmy ? są w stanie osiągnąć poziom naładowania baterii rzędu 50% w zaledwie kilka minut. ?Wykorzystując przyszłopokoleniową technologię, te nowe akumulatory są w stanie osiągnąć prędkość ładowania do dziesięciu razy szybszą od tradycyjnych baterii?, podkreślił chiński producent w swoim komunikacie prasowym.

, Huawei odsłania baterie osiągające poziom naładowania 50% w kilka minut

Huawei zademonstrował praktyczne zastosowanie tej technologii na przykładzach baterii 600mAh, która została naładowana do poziomu 68% w zaledwie dwie minuty, oraz baterii 3000mAh, która w przeciągu pięciu minut osiągnęła poziom naładowania 48%.

Firma uchyliła przed nami również rąbka tajemnicy w kontekście powstania tejże technologii. ?Jak stwierdzają przedstawiciele firmy, Huawei podłączyła heteroatomy pod cząsteczki grafitu w anodzie, co posłużyło jako katalizator dla przechwycenia i transmisji litu (ang. lithium) przez wiązania węglowe. Huawei jest zdania, że heteroatomy skracają czas ładowania akumulatorów bez negatywnego wpływu na gęstość energetyczną oraz żywotność baterii.?

 

Źródło: www.gsmarena.com/blog