Google Play Store czeka poważne przemeblowanie

Niebawem internetowy sklep Google, Google Play Store, doczeka się szeroko pojętej zmiany szaty graficznej, w którą uzyskaliśmy wgląd dzięki hojności Kirilla Grouchnikova, inżyniera firmy zajmującego się interfejsem użytkownika. Nowością będzie ograniczenie głównego menu do dwóch zakładek, a mianowicie: aplikacji (apps) oraz gier i rozrywki (games and entertainment) ? znaczna redukcja, zważywszy że dziś do wyboru mamy ich aż sześć, tj. gry, filmy i telewizja, muzyka, książki oraz prasa.

, Google Play Store czeka poważne przemeblowanie

Jak możemy zauważyć na powyższym zdjęciu, obie główne zakładki będą zawierać podkategorie. I tak na przykład zakładka z aplikacjami i grami rozgałęzia się na ?najpopularniejsze?, gry, kategorie i rodzinne, podczas gdy zakładka z rozrywką odeśle nas odpowiednio do filmów i telewizji, muzyki, książki lub przeglądu prasy.

, Google Play Store czeka poważne przemeblowanie

Do tego nowo zaprojektowana przestrzeń w nagłówku strony będzie poświęcona konkretnej aplikacji, grze, filmowi lub innemu multimedialnemu produktowi. Chociaż Grouchnikov wspomniał, że ?przemeblowanie? zostanie wdrożone niebawem, nie podał dokładnej daty, kiedy to nastąpi.

 

Źródło: gsmarena.com/blog