Asus ZenWatch 2: wodoodporny zegarek w przystępnej cenie

Pierwszy zegarek ZenWatch łaczył w sobie ciekawy wygląd z przystępną ceną i jego następca pozostawia tę tendencję niezmienioną. Asus ZenWatch 2 jest dostępny w dwóch rozmiarach i trzech wariantach kolorystycznych (srebro, armatni brąz i różowe złoto). Do tego mamy wybór aż osiemnastu różnych pasków, gdzie najbardziej luksusowy z nich jest wykonany z prawdziwej skóry i jest wysadzany kryształami Swarovskiego; inne opcje to m.in. metal, syntetyczna skóra czy guma.

Jakby tego mało, możemy wybrać jedną z pięćdziesięciu tarczy, a nawet zaprojektować swoją własną dzięki aplikacji na telefon Asus FaceDesigner. Od strony personalizacji bardzo przypomina nam to ofertę Apple Watch.

 

, Asus ZenWatch 2: wodoodporny zegarek w przystępnej cenie

 Asus ZenWatch 2: 49mm I 45mm 

Jak wspomnieliśmy przed momentem, ZenWatch 2 jest oferowany w dwóch rozmiarach ? są to 49mm oraz 45mm (odpowiednio 1.63″ / 320x320px i 1.45″ / 280x280px). Obie tarcze działają w oparciu o ekrany AMOLED chronione przez szkło Gorilla Glass 3. Oba posiadają również certyfikację IP67, co oznacza, że są odporne na zabrudzenia i wodę (do głębokości jednego metra przez maksymalny okres czasu 30 minut).

Funkcja ZenWatch Message umożliwia komunikację pomiędzy zegarkami. Będziemy dzięki niej mogli przesyłać krótkie wiadomości, czy nawet emotikony, do dwóch innych posiadaczy zegarka ZenWatch 2.

 

, Asus ZenWatch 2: wodoodporny zegarek w przystępnej cenie , Asus ZenWatch 2: wodoodporny zegarek w przystępnej cenie
Brąz armatni, metaliczny pasek ? Brąz armatni, pomarańczowy gumowy pasek

Funkcja Smart Assistant usprawnia już i tak świetnie działający system powiadomień Android Wear za sprawą wyświetlania dodatkowych istotnych informacji z telefonu (w szczególności aplikacji Zen). Z kolei funkcja Business Helper pomoże nam sprawdzić i lepiej zarządzać naszym grafikiem; jest ona skierowana głównie do osób zatrudnionych w biurach bądź innych ?zabieganych?.

Zegarek ZenWatch 2 został także uzbrojony w krokomierz oraz funkcję śledzenia czynności. Asus nie postarał się jednak o czujnik pracy serca, a szkoda. Mimo to, możemy tu oczekiwać solidnej i wytrzymałej baterii, która posłuży nam bez ładowania do dwóch dni. Samo ładowanie odbywa się za pośrednictwem magnetycznego kabla, który jest w stanie naładować baterię zegarka do połowy w niewiele ponad pół godziny.

Ceny produktu ZenWatch 2 od Asus zaczynają się od 150 EUR dla większego modelu. Co ciekawe, mniejszy model będzie nas kosztował więcej, a dokładniej 170 EUR. Od ostatniej aktualizacji Android Wear, zegarek będzie kompatybilny z iPhone?ami oraz urządzeniami działającymi w oparciu o system operacyjny Android.

 

Źródło: gsmarena.com/blog