Google zmienia swoje logo

Google lubi nieraz robić wokół siebie szum z najmniej spodziewanych powodów. Tak jak ma to miejsce dzisiaj, kiedy to gigant z Doliny Krzemowej postanowił zmienić swoje logo. Jak możecie się domyślić, pociągnęło to za sobą spiralę mniej lub bardziej przychylnych reakcji. Warto przy tym pamiętać, że internetowi komentatorzy z reguły nie reagują najlepiej na zmiany, jakie by one nie były.

Odstawmy jednak to wszystko na bok i przyjrzyjmy się nowemu logo. Jak widać, Gogle postawił w nim na specjalnie zaprojektowaną czcionkę Sans Serif oraz nieco bardziej rozjaśnione kolory. Firma twierdzi, że nowo logo jest ?proste, gładkie, kolorowe i przyjazne?.

, Google zmienia swoje logo
Zmiana logo, jak można się domyślić, pójdzie w parze z nieco odnowioną tożsamością marki. Niebawem powinniśmy również doczekać się pozostałych produktów Google zmodyfikowanych o nowy design. Wyszukiwarka otrzymała ten zaszczyt jako pierwsza ze względu na swój staż.

W ramach świętowania wprowadzenia nowej grafiki Google opublikował także specjalne nagranie wideo, jakie zamieszczamy poniżej. Znajdziemy w nim przegląd dotychczasowych logo firmy z krótkim opisem największych osiągnięć tej jednej z najpotężniejszych marek na świecie.

Istnieje również osobna, czterokolorowa wersja nowego logo, w której wielkie ?G? zastępuje dotychczasowe małe ?g?. To logo będzie najczęściej widoczne na urządzeniach mobilnych, gdzie każdy milimetr przestrzeni jest na wagę złota.

 

Źródło: gsmarena.com/blog