Windows 10 przekroczył już granicę 14 milionów instalacji, donosi Microsoft

Dwa dni temu, 29 lipca, Microsoft oficjalnie udostępnił w sprzedaży swój najnowszy system operacyjny Windows 10 dla komputerów stacjonarnych. Premiera zakumulowała wokół siebie sporo szumu, gdzie rzesze fanów zbierały się na całym świecie, by świętować odsłonę nowego systemu. Miało to miejsce przykład w największym australijskim mieście, Sydney, przedstawionym na zdjęciu poniżej.

, Windows 10 przekroczył już granicę 14 milionów instalacji, donosi Microsoft

Liczba instalacji nowego Windowsa 10 zdążyła przekroczyć granicę 14 milionów, jak donosi producent. I wszystko to w zaledwie 24 godziny od premiery! Jest to naprawdę nie lada osiągnięcie zważywszy na tak krótki okres czasu.

Dobrze przemyślany proces dystrybucyjny ma w tym z pewnością sporą zasługę. Przypomnijmy, że Microsoft udostępnia z początku Windowsa 10 jako darmową aktualizację dla wszystkich posiadaczy Windowa 7 i Windowa 8.1.

Z drugiej strony, Microsoft wprowadza aktualizację etapowo, aby upewnić się, że system nie posiada żadnych rażących niedociągnięć. Gdyby firma nie przyjęła takiej strategii, zapewne wspomniany wynik 14 milionów byłby o wiele wyższy.

W najbliższej przyszłości coraz więcej osób wejdzie w posiadanie systemu operacyjnego Windows 10 za sprawą specjalnej aplikacji Get Windows 10.

 

Źródło: gsmarena.com