Koncept Lumii 940 sprawia, że mobilna wersja Windowsa 10 staje się niezwykle pożądaną

W maju Microsoft potwierdził wypuszczenie na rynek jednego ze swoich flagowych telefonów operujących na Windowsie 10 jeszcze w tym roku. Jak się okazuje, bardzo możliwe, że do naszych rąk może trafić więcej niż tylko jeden model smartfonu od Billa Gates?a. Krąży bowiem wiele plotek mówiących o tym, jakoby Microsoft miał prowadzić prace nad Lumią 940, Lumią 940XL, a także Lumią 1030 (choć mówi się, że ten ostatni projekt nie jest już dłużej aktualny)
, Koncept Lumii 940 sprawia, że mobilna wersja Windowsa 10 staje się niezwykle pożądaną

Lumia 940 to oczywiście następca zeszłorocznej Nokii Lumii 930. Wiele wskazuje na to, że zobaczymy tu 5.2-calowy wyświetlacz Super AMOLED o rozdzielczości 1080p, frontowy aparat 5MP oraz tylny aparat PureView uzbrojony w trójtonową lampę błyskową LED i robiący zdjęcia w zawrotnej jakości 25MP. Nowy podopieczny firmy Microsoft może również oferować swoim użytkownikom 10-rdzeniowy procesor Snapdragon 808, 3GB pamięci RAM, do 128GB wbudowanej pamięci wewnętrznej oraz baterię 3250mAh. W oparciu o wszystkie  te domniemane parametry, grafik Jonas Daehnert stworzył ostatnio koncept Lumii 940, który wygląda więcej niż przekonująco (koncept jest przedstawiony w trzech wersjach kolorystycznych: czarnej, czerwonej oraz zielonej).

Rzecz jasna, wszystkie znaki na niebie i ziemi mówią o tym, że Lumia 940 będzie na wejściu działać na mobilnej wersji systemu operacyjnego Windows 10, co oznacza również, że nie należy spodziewać się telefonu w sprzedaży wcześniej niż we wrześniu, kiedy to oficjalnie odsłonięta ma zostać nowa wersja Windowa.

Dopóki nie dowiemy się więcej, rzućcie okiem na poniższy koncept Lumii 940. Ciekawe, jak bardzo różnić się on będzie od faktycznego modelu.

, Koncept Lumii 940 sprawia, że mobilna wersja Windowsa 10 staje się niezwykle pożądaną

Źródło: phonearena.com